Коронавірус та криміногенна ситуація в місті — такі загрози найбільше турбують житомирян, які взяли участь у соціологічному опитуванні в рамках адвокаційної кампанії «Житомир – безпечна громада» на замовлення НУО «Сучасний формат».

Як зазначають соціологи, які методом телефонного інтерв’ю опитали 400 респондентів, абсолютна більшість мешканців міста вважають його безпечним для проживання. 35% опитаних почуваються в повній безпеці знаходячись на території міста, тоді як лише 1% опитаних вважають місто дуже небезпечним.

Також соціологи відзначають, що рівень довіри до екстрених служб серед житомирян є відносно високим. Найвищий рівень довіри до невідкладної медичної допомоги, тоді як найвищий рівень недовіри до національної поліції.

Загроза від COVID-19 турбує 32% опитаних. Соціологи відзначають, що половина людей старше 60-ти років загрозою вважають поширення коронавірусу, тоді як лише кожен 10-й (11,11%) з опитаних віком 50-59 років зазначають, що хвилюються щодо цієї хвороби. Також загрозу від поширення COVID-19 вбачають 36% респондентів 18-29 років; 26,32% опитаних віком 30-39 років та 15,79% учасників опитування віком 40-49 років.

На думку 67% опитаних житомирян у місті вжиті всі можливі заходи для запобігання поширенню коронавірусу, 20% — вжиті заходи вважають недостатніми, до того ж ще 1% вважає, що необхідним є проведення масового тестування населення, 2% опитаних респондентів не можуть визначити доцільність впроваджених обмежень, на той час як 10% впевнені, що вжиті в місті заходи є зайвими, оскільки населення вже набуло колективний імунітет.Подібна оцінка спостерігається у всіх респондентів, незалежно від їхнього віку.

Соціологічне опитування проведено регіональним координатором в Житомирській області Українського центру економічних і політичних досліджень імені О. Разумкова та соціологічних компаній «GFK » й «Інфосапієнс» на замовлення НУО «Сучасний формат» в рамках адвокаційної кампанії «Житомир – безпечна громада» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.  

Дослідження проводилося методом телефонного інтерв’ю по структурованій анкеті з 16.04.2020 по 11.05.2020. Опитано 400 респондентів віком від 18 років, які проживають у місті Житомир.

Мета дослідження – визначення рівня громадської безпеки та аналіз оцінки карантинних заходів жителями міста Житомир.