Учасники фокус-групи під час зустрічі 10 червня поділилися як через війну вирішили виїхати з міста та про велике бажання повернутися додому.

Війна змусила багатьох людей виїхати з Житомира в інші регіони України, де відносно спокійно. Та через деякий час житомиряни приїхали додому. Чому вони повернулися, чи планують залишатися вдома та з якими проблемами стикнулися – про це присутні говорили під час заходу.

Виконавча директорка НУО «Сучасний Формат» Жанна Соловйова привітала гостей і розповіла про дослідження, яке проводиться у співпраці з Кластером з питань захисту (Protection Cluster Ukraine) та Програмою розвитку ООН з відновлення та розбудови миру в Україні.

«Сьогодні у нас перша фокус-група людей, які через війну виїжджали з рідного міста і повернулися до нього. Таких груп буде кілька. Тож ви певною мірою берете участь в експерименті», – зазначила Жанна Соловйова.

Затим модераторка зустрічі Наталія Свінціцька запропонувала гостям познайомитися. Вони називали своє ім’я та розповідали історію як і чому вирішили виїхати з Житомира після 24 лютого цього року. Малювали на карті позначки, де їм довелося зупинятися у пошуках більш безпечного місця проживання.

«Ніколи не думала, що доведеться виїжджати з міста, яке люблю. Але коли я подивилася на свою дитину, яка багато часу провела в підвалі, як вона потухла, ми прийняли рішення виїжджати», – поділилася Ірина.

«Нас вмовили виїхати батьки. А ще ми хотіли вивезти наших двох пацючків», – розповів Іван.

«Ми не вимикали на телефонах сигнал тривоги, бо переживали за рідних, які не виїхали, і одразу їм телефонували», –  зазначила Наталія.

З часом у всіх визріло бажання повертатися у своє місто, а когось зробити це змусили життєві обставини. Та всі учасники фокус-групи сподіваються, що їм більше не доведеться покидати домівку. Бо хоча люди в інших регіонах їх приймали добре, та вони вважають, що в себе вдома – усе ж найкраще.