З 26 по 27 березня 2021 р. військові капелани, ветерани та учасниками АТО/ООС взяли участь у тренінгу “Ненасильницька комунікація. Діалоговий підхід”, який ініціювала та організувала команда Неурядової організації “Сучасний Формат”.
В ході тренінгу учасники мали змогу заглибитися в сутність конфліктів, дізналися основні принципи ведення діалогу, вчилися розуміти потреби та інтереси учасників діалогу, а також мали змогу на практиці застосувати діалогові підходи.
Тренінг проводився в рамках проєкту “Підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах Житомирської області”, що здійснюється НУО “Сучасний Формат” в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Королівства Нідерландів.
“Військові капелани мало не щодня працюють із ветеранами, допомагають вирішувати конфлікти, як між ветеранами, так і в їхніх родинах. Для нас важливо, щоб капелани отримали розуміння і могли використовувати практичні інструменти діалогового підходу у вирішенні конфліктів”, – підкреслив Олександр Мітьков, тренер з розвитку громад, фасилітатор діалогу.
“В будь якій ситуації між двома людьми треба вести діалог. Це річ, про яку ми знаємо, але не користуємося її перевагами. Тренінг допоміг усвідомити, наскільки важливо не просто слухати, але й чути”, – Андрій Ковальов, військовий капелан.
“Навички і вміння, отримані на тренінгу, точно буду використовувати при наданні консультацій та допомоги іншим у вирішенні конфліктів, а також у особистому житті”, – Олексій Поляков, військовий капелан.
“Зачасту у спілкування ми відстоюємо позиції, не заглиблюючись в інтереси і потреби. Якщо ж ми хочемо вирішити конфлікт, важливо зануритися в його суть конфлікту”, – поділився своїми враженнями від участі у тренінгу Андрій Забігайло, ветеран АТО, військовий капелан.
“Цей тренінг допоміг здобути цінний досвід, оскільки розширив спектр питань щодо врегулювання конфліктів та налагодження діалогу, з якими ми усі стикаємося щоденно: і в соціумі, і в побуті. Дуже цінний досвід. Допоможе в майбутньому. Ще важливо, що тренінг дав змогу розширив коло знайомих ветеранів”, – розповів про свої враження Сергій Білошицький, ветеран АТО.
“Дякуючи тренінгу я зрозумів, що у вирішенні конфліктної ситуації є послідовність, якої важливо дотримуватися, якщо ми хочемо розв’язати ту чи іншу проблему”, – розповів Анатолій Мудровський, військовий капелан.
#UNRPP UNDP Ukraine / ПРООН в Україні Dutch Embassy Kiev