У травні 2020 року розпочалася активна діяльність НУО “Сучасний Формат” за проєктом “Голоси громад”, що спрямований на посилення інституційної та організаційної спроможності організацій громадянського суспільства  (далі – ОГС) в малих громадах трьох областей України. Географія реалізації проєкту: Житомирська, Вінницька та Хмельницька області. 

Цей проєкт Неурядова організація “Сучасний Формат” здійснює у співпраці із Вінницькою обласною правозахисною організацією “Джерело надії” та Хмельницькою громадською організацією “Подільська правова ліга” за підтримки Національного фонду сприяння демократії (National Endowment for Democracy).

Для участі у проєкті на конкурсній основі було відібрано 15 ОГС (див. Табл.1). Для усіх ОГС – учасниць проєкту було проведено зовнішню оцінку організаційної спроможності. На основі результатів зовнішньої оцінки із кожною організацією було проведено ряд зустрічей та консультацій, після яких було складено плани інституційного та організаційного розвитку кожної із ОГС. Що далі? Кропітка та відповідальна діяльність ОГС, спрямована на втілення планів оргрозвитку, а також втілення громадських ініціатив.

Ми зацікавлені у зміцненні внутрішнього потенціалу кожної організації, яка бере участь у проєкті. З цією метою надаємо консультаційну та менторську підтримку учасникам проєкту. З власного досвіду роботи НУО “Сучасний Формат” знаємо, що розвиток внутрішнього потенціалу прямо пропорційно впливає на ефективну та стійку діяльність організації, в тому числі на досягнення соціальних змін в громаді”, – поділилася враженнями Вікторія Кузьменко, координаторка проєкту “Голоси громад”, менеджерка проєктів НУО “Сучасний Формат”. 

 

Таблиця 1 

ОГС, залучені до участі у проєкті “Голоси громад”

Житомирська область Вінницька область Хмельницька область
 1. ГО “Лугинчани”, смт. Лугини.
 2. ГО “Надія Високого”, с. Високе.
 3. ГО “Іршанський актив”, смт. Іршанськ.
 4. ГО “Креативний Бердичів”, м. Бердичів.
 5. БГЖО “Нитка Аріадни”, смт. Хорошів.
 1. БФ “Брацлавська громада”, смт. Брацлав.
 2. ГО “Центр Промінь Надії”, м. Гнівань.
 3. ГО “Об’єднання садівників і товариств “Барський масив”, с. Агрономічне.
 4. Фонд громади Барського району “Барі”, м. Бар.
 5. ГО “Планета добра”, м. Хмільник.
 1. ГО  “Успішна молодь Нетішина”, м. Нетішин. 
 2. ГО “Товариство ізяславських мисливців і рибалок”, м. Ізяслав.
 3. ГО “Асоціація юристів міста Кам’янець-Подільського”, м. Кам’янець-Подільський.
 4. ГО “Західноукраїнська експертно-правова платформа”, м. Кам’янець-Подільський.
 5. ГО “Світанок”, м. Хмельницький.

Одне із важливих завдань проєкту “Голоси громад” – розвинути професійні компетенції представників місцевих ОГС в малих громадах, в тому числі через залучення їх до участі у навчальних заходах.