Представники ветеранських громадських організацій та ветерани АТО/ООС взяли участь у стажуванні “5 кроків від ідеї до створення соціального бізнесу”, яке відбулося за ініціативи НУО “Сучасний Формат”.

Учасники заходу на реальних прикладах опановували навички ефективного командоутворення та створення соціального підприємництва. Дізнались про юридичні аспекти реєстрації соціального бізнесу, чим відрізняється соціально відповідальне підприємство від соціального підприємства, як знайти фінансування й що треба знати для законного функціонування соціального підприємства.

Кожен учасник мав змогу отримати зворотній зв’язок щодо впровадження власної ідеї, з чого розпочати, на що необхідно звернути увагу, які сильні сторони має підприємство та яким чином рекламувати такий бізнес від Ірини Гладкої, яка є засновницею та керівником соціального бізнесу “Нетворкінг -кафе “Lampochka”. 

У країні всі підприємці мають залучатися до соціальної відповідальності й бути корисним для громад. Починаючи розвивати бізнес із соціальною складовою – вони вже є суспільно-корисними й можуть продавати свої послуги швидше“, – підкреслила спікерка Ірина Гладка, голова правління ГО “Мир на долоні”, засновниця соціального підприємництва – Нетворкінг -кафе “Lampochka”.

“Чим для мене було корисне стажування – воно дає поштовх. Для мене найважливіша думка сьогоднішнього заходу – не приховувати свою діяльність, а повідомляти про те, чим ти займаєшся та що прагнеш реалізувати. Коли ми мовчимо, ми втрачаємо можливість розвиватися. Чим більше людей дізнаються про нашу соціальну відповідальність, можливо, ми відродимо бажання допомагати“, – Олексій Поляков, учасник стажування.

 

Частіше звичайні люди багато допомагають та волонтерять. Тому, дуже важливо продовжувати цю благодійну діяльність, підвищуючи обізнаність про наявність грантових конкурсів, організацію соціального підприємства, що буде самофінансуватися й бути постійним двигуном для вироблення соціальної та фінансової допомоги. Соціальне підприємництво варто розширювати, щоб робити набагато більше, ніж за власні кошти” – поділилася враженнями учасниця стажування Полякова Ганна.

Стажування проводиться в рамках проєкту “Підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах Житомирської області”, що здійснюється НУО “Сучасний Формат” за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки королівства Нідерландів.