Представники громадських організацій та благодійних фондів Житомирської області взяли участь у тренінгу «Навички психологічної стійкості», який відбувся в офісі «Сучасного Формату». 

Попри багато щоденних справ і зайнятість учасники присвятили свій час для зміцнення власної стійкості в умовах тривалого стресу, щоб зарядитися позитивною енергетикою, навчитися корисних практик, поспілкуватися, підтримати один одного. Адже щоб допомагати іншим людям, потрібно самим лишатися стійкими, турбуватися про себе та відновлювати свої ресурси.

Під час тренінгу учасники розглянули питання:
📌Поняття і види стресу. Стратегії поведінки. Фізіологічні реакції;
📌Посттравматичний синдром: причини, симптоми, лікування;
📌Відпрацювання навичок першої психологічної допомоги;
📌Робота з пошуком власних ресурсів. Тілесні техніки самопідтримки.

Захід був насичений практичними завданнями, техніками і вправами, які мали на меті допомогти учасникам і учасницям дистанціюватися від думок, що заважають споглядати світ, комунікувати з близькими, активно діяти і робити усвідомлений вибір.

Присутні дізнавалися про відновлення та ресурсне наповнення, як виходити з кризових і непередбачуваних життєвих ситуацій, медитували з родзинками, обіймали самих себе.

Завдячуючи тренерам – Тетяні Можаровській, Тетяні Коломієць та Юрію Ігнатенку, – учасники досвідчили, що у них є потужний потенціал і величезний ресурс, щоб допомагати самим собі. А одержані під час тренінгу знання та навички зроблять їх ще більш стійкими до щоденних викликів і випробувань.

Своїми враженнями від тренінгу поділилися учасниці:

Ірина Кирилович,

лінійна продюсерка «Суспільне Житомир»

«В умовах війни нам всім потрібно вчитися бути психологічно стійкими. На жаль, не всі це вміють і можуть, а зараз це вкрай необхідно. Ці два тренінгові дні були продуктивною інвестицією в себе. Я зрозуміла, що ми ще так багато не знаємо і маємо вчитись, бо ми нині живемо в стресі і треба розуміти, як з цим справлятись. Кожен повинен вміти надавати першу психологічну допомогу і домедичну допомогу. Обовязково».

Надія Сірик,

голова правління громадської організації «Пулинський громадський центр»

«За останній рік у декого зменшився обсяг робіт і багато хто, можливо, проживав лише війну, а не свою роботу та якесь служіння. Що кардинально відрізняє громадські організації і благодійні фонди: вони багато робили до війни, у них з війною лише збільшилися обсяги роботи. Потрібно дуже швидко, гнучко реагувати на нові виклики і робити те все, що було заплановане.

Тому для представників благодійних і громадських організацій, як ніколи, важливими є різні заходи, тренінги, навчання психологічного спрямування. Там, де є можливість пропрацювати свої власні ресурси та запити, зрозуміти чим ми можемо бути корисні та використати це в своїй роботі. Ми працюємо з дуже великою й широкою, різновіковою аудиторією. Нас сьогодні поєднує військовий час і ті травми, які переживаємо, ті хвилювання, страхи, втрати. Тож такі заходи допомагають нам самим бути ефективними, стійкими і допомагати іншим теж знаходити вихід та збільшувати їхню стійкість».

Тренінг організовано НУО “Сучасний Формат” разом із Благодійний Фонд “Справжні Українці” у партнерстві з громадською спілкою «Мережа хабів громадянського суспільства України» (Мережа хабів України) у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало внаслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).