З “валізою” інструментів фандрейзингу та чітким розумінням фандрайзингового плану роз’їхалися по домівках учасники пілотної Школи фандрейзерів (далі – Школа), яка відбулася 01-02 жовтня 2021 р. у Житомирі.

Першими випускниками Школи стали 17 громадських діячок та 4 громадських діячі із 16 організацій громадянського суспільства, що знаходяться в 5 областях України (Житомирська, Дніпропетровська, Волинська, Рівненська, Київська).

 

“На участь у Школі фандрейзингу ми отримали близько 80 заявок. Це свідчить про актуальність та важливість теми для представників громадських та благодійних організацій. Зважаючи на це плануємо продовження навчання у Школі фандрейзингу. Усім, хто подавав нам заявки про наступний модуль Школи обов’язково повідомимо“, – розповідає Вікторія Кузьменко, менеджерка проєктів НУО “Сучасний Формат” та одна із координаторок Школи фандрейзингу.

Школа фандрейзерів є пілотним проєктом команди Неурядової організації “Сучасний Формат” за підтримки ІСАР “Єднання” у межах “Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства”, що фінансується завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.

В ході Школи її учасники мали змогу опанувати практичні навички щодо:

  • застосування різних інструментів фандрейзингу;
  • взаємодії із донорами, спонсорами, меценатами, філантропами в частині залучення ресурсів на громадські ініціативи;
  • розробки фандрайзингового плану;
  • підготовки проєктних заявок на участь у грантових конкурсах.

А ось і перші враження учасників житомирської Школи фандрейзингу:

«Найбільше сподобався вибір інструментів залучення коштів, для кожного проєкту можна обрати щось своє» (Марина Царапаєва, ГО “”Довіра” села Хажин Бердичівського району”)

«Інструменти залучення  коштів – це дуже практичні штуки, я вже зараз бачу що можу використати в своїй діяльності». (Ярослава Дмитришин, Молодіжний центр інноваційної освіти “Семиярусна гора”)

«Найбільше сподобалась вправа про залучення коштів, оскільки почули багато інструментів про, які навіть не здогадувались, дуже багато креативних речей, те про що зазвичай не думаєш». (Оксана Кушніренко, ГО “Перехрестя”)

«Тепло, комфортно. Подання матеріалу чудове та неймовірно тішить живе спілкування». (Наталія Тушинська, ГО “Міст на Райдугу”)

«Конкретного шляху (прим. – залучення ресурсів) ще не маю, але пункти плану подальшої діяльності вже сформовано».  (Марія Піджара, БФ”Нехай твоє серце б’ється”)

«Цікавий та корисний тренінг поданий в інтерактивній формі. Багато чудових знайомств,  які будуть мати продовження». (Максим Ватман, ГО “Дім Гідності”)

«Отримано багато цікавих інструментів фандре́йзингу, багато корисного досвіду від учасників, тепер кортить вже долучитись до якогось проєкту». (Дарина Левченко, ГО “Джем Толока”)