«Незалежне кіно для незалежних людей!», – під таким гаслом у Житомирі розпочався Фестиваль американського кіно «Незалежність».

На відкриття у Житомир приїхали американські режисерки Шерон Роувен та Андреа Невінс.

У перший день фестивалю житомиряни змогли побачити 2 стрічки.

Режисерка Андреа Невінс презентувала свій фільм «Тендітні плечі: переосмислення Барбі».

Це фільм про найвідомішу ляльку в історії, ікону моди і мішень для феміністок.

«Лялька «Барбі» була створена для того, щоб дати можливість дівчаткам уявляти собі життя жінки у великому світі, а не тільки вдома з маленькою дитиною, як раніше було. Тому для мене було великою загадкою, чому лялька, створена для того, щоб дівчата могли уявити собі життя у глобальному світі, стала уособленням всього негативного, що люди думають з приводу жінки», –  зазначила Андреа Невінс.

На показ у центр «Вікно в Америку» завітали учасники програми Access, які вивчають англійську мову та культуру США. Після перегляду стрічки вони охоче спілкувалися з режисеркою про 60 років жіночої історії крізь призму пластикової ляльки, стереотипи та найбільші трансформації «Барбі».

На вечірній показ, який відбувся у кінотеатрі «Україна», прийшли більше сотні глядачів. Вони переглянути фільм про перешкоди, які супроводжували надзвичайних юристок, які стали першопроходьцями в своїй професії «Врівноваження терезів». Глядачі поспілкуватися із режисеркою Шерон Роувен, яка представила свій фільм.

«Мій фільм про жінок-юристок у Сполучених Штатах, які стикаються з такими ж перешкодами, як і жінки в Україні і по всьому світу.  Я маю майже 40-річний досвід роботи юристом у США, упродовж цих років я розмовляла з жінками, я брала у них інтерв’ю. Я з’ясувала, що є дуже багато молодих жінок, які проходять через такі ж ситуації, як і я, але вони почувалися самотніми», – сказала  Шерон Роувен.


Фестиваль триватиме у Житомирі до 5 березня.
Покази будуть відбуватися щоденно у кінотеатрі «Україна» о 19:00

Вхід – вільний.

Перелік фільмів:

01/03–Тендітні плечі, переосмислення Барбі

02/03–Служила, як дівчина

03/03–Некрологи

04/03–Світ під твоїми ногами

05/03–Винаходячи завтра

Організатор фестивалю у Житомир – НУО “Сучасний Формат”.