Мандрівний міжнародний фестиваль Docudays UA розпочався у Житомирі 12 листопада. Більше сотні глядачів різного віку прийшли у кінотеатр «Україна», щоб переглянути фільм «Проект «Бабця». Аудиторія зібралася різнопланова: від школярів-старшокласників до літніх людей.

Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Рівні рівності» та присвячена суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності. Це пропозиція подискутувати про поширені стереотипи та визначити, як сповідувати практики рівності в нашому повсякденні, зрештою – «виміряти» рівні рівності.

«Мета фестивалю – донести до широкої громадськості важливість дотримання прав людини. Фестиваль Docudays UA спрямований на те, щоб показати, що людська гідність, права людини, питання демократії – це надзвичайно важливі речі. Важливим є те, що після перегляду кожного фільму ми проводимо обговорення, щодня у нас працюють модератори, це люди, які розбираються в тематиці фільму», – зазначила голова МГО «Сучасний Формат», яка вже десятий рік поспіль проводить Docudays UA у Житомирі.

Дискусію після перегляду фільму «Проект «Бабця» провела Наталія Тарасенко – голова Ради Житомирської ГО “Паритет”, експертка з питань гендерної рівності, тренерка з особистісної ефективності.

Гладачі зізнавалися, що стрічка зачепила багато важливих тем, а ще викликала бажання подзвонити рідним і зберегти розповіді та спогади своїх бабусь.

Серед присутніх провели розіграш сувенірної продукції з логотипом фестивалю.

 

До 17 листопада покази щоденно о 19:00 у кінотеатрі «Україна» будуть демонструвати новий фільм на тему прав людини, куди для проведення обговорень запрошені експерти з різних тем:

13/11  – фільм «ДЯКУЮ ЗА ДОЩ»
ВІТАЛІЙ ОСМОЛОВСЬКИЙ – місіонер­єзуїт, навчався у Найробі (Кенія), Каліфорнії (США), Італії. Досвід роботи в міжнародних організаціях, автор та виконавець проектів для незахищених верств населення, мігрантів. Професійно займається дзюдо, II дан (чорний пояс)

14/11 фільм «СМЕРТЬ ДИТИНИ»
ВІТАЛІЙ ПЛОХИХ – дослідник свідомості і мозку, лікар-психіатр, психотерапевт.

15/11    фільм «МОВЧАЗНА ВІЙНА»
НАТАЛІЯ РАДУШИНСЬКА – адвокатка, заступниця директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області

16/11 фільм «ВІДДАЛЕНИЙ ГАВКІТ СОБАК»
АЗАД САФАРОВ – журналіст, координатор і асистент режисера документального фільму «Віддалений гавкіт собак»

Вхід – вільний.

Довідково: 

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.