У Житомирі відбулася Інтеграційна зустріч “Голоси громад в умовах війни: волонтерські ініціативи Житомира”.
Захід організувала НУО “Сучасний Формат” у партнерстві з Фонд громади Житомира/Zhytomyr Community Fund в рамках проєкту “Голоси громад – розвиток потенціалу організацій громадянського суспільства у громадах Житомирської, Вінницької та Хмельницької областей” за підтримки Національного фонду сприяння демократії (National Endowment for Democracy).
Представники різних організацій та ініціатив зустрілися, щоб познайомитися, обмінятися досвідом, об’єднати свої зусилля задля спільної мети – перемоги України.
Під час щирого та емоційного знайомства присутні розповіли як змінилося їхнє життя після 24 лютого, як війна вплинула на кожного, що їм довелося пережити. Хтось змушений був виїхати за кордон, але потім повернулися, бо не змогли без України. Хтось саме в цей час одружився і тішиться народженням сина. Навчилися плести маскувальні сітки, готувати “коктейлі молотова” і почали робити багато інших нагальних справ.
Модераторка зустрічі Ірина Степаненко запросила учасників презентувати свої організації. Вони говорили про напрямки роботи, про досягнення за період з 24 лютого. Поділилися трьома важливими уроками, які винесли для себе за час повномасштабної війни.
Практичну частину зустрічі провів тренер Сергій Яцик у форматі “Світового кафе”.
Вікторія Кузьменко, координаторка проєкту “Голоси громад розвиток потенціалу організацій громадянського суспільства” відмітила, що даний проєкт діє вже три роки і триватиме й надалі.
Підсумовуючи зустріч, Жанна Соловйова, виконавча директорка НУО “Сучасний Формат”, голова правління Фонду громади Житомира, зазначила, що це перша така зустріч. Будуть неодмінно наступні, до яких долучаться інші волонтерські рухи, котрих на Житомирщині є дуже багато.
“Відчувається, що волонтерський рух на Житомирщині – це сила! Кожна з наших ініціатив – це голос громади, і ваша справа наближає перемогу України!”, – зазначила Жанна Соловйова. Вона вручила Подяки волонтерським організаціям за активну громадянську позицію, волонтерство і допомогу в захисті суверенітету України в ході російсько-української війни.