В НУО «Сучасний Формат» 15 червня відбувся тренінг «Психологічна безпека журналістів під час війни».

Журналісти є голосами громад. Вони перебувають в епіцентрі подій, відчувають на собі біль і страх інших людей. Щомиті стикаються зі стресом, створюючи матеріали на чутливі і складні теми війни – про поранених, військовополонених, загиблих, бомбардування, руйнації тощо.

Саме тому команда «Сучасного Формату» спільно з психологинями пані Наталею і пані Оленою вирішили провести тренінг «Психологічна безпека журналістів під час війни», щоб розповісти медійникам як працювати з людьми в умовах війни, щоб їх не ретравмувати, допомогти учасникам тренінгу розслабитися, знизити рівень тривожності, дізнатися про методи відновлення.

«Ви є голосом громади, і ми хочемо, щоб цей голос не тремтів, а був потужним. Тому сьогодні в нас працюють психологині, з якими хочемо допомогти вам абстрагуватися, поспілкуватися, психологічно відновитися», – звернулася до учасників тренінгу виконавча директорка НУО «Сучасний Формат» Жанна Соловйова.

«Чому виникла мотивація провести такий тренінг для журналістів? Я працюю з бойовою травмою з 2014 року і займаюся психологічною реабілітацією ветеранів війни. Переконалася, що не лише ми, кризові психологи, маємо володіти навичками. Потрібно досвід передавати іншим, зокрема журналістам», – зазначила Наталія Харитонова, практична психологиня вищої категорії Державного університету «Житомирська політехніка», завідувачка Центру соціально-психологічної підтримки та супроводу PsyLab, голова Житомирського осередку Всеукраїнської арт-терапевтичної асоціації.

«Для нас дуже цінне життя кожної людини. Тож перед поїздкою у місця бойових дій або надзвичайних ситуацій ви маєте добре підготуватися, оцінити стан свого здоров’я, подбати про фізичний захист», – наголосила пані Олена.

Журналісти ділилися очікуваннями, побоюваннями від тренінгу, про що хочуть дізнатися і чим готові поділитися. Визначали рівень своєї тривожності та робили дихальні вправи на розслаблення. Практикували техніки «заземлення» – коли після стресу, травматичної ситуації потрібно повернутися сюди і зараз. Для цього, наприклад, необхідно назвати 5 предметів червоного/ жовтого/ синього кольору; 5 предметів прямокутної форми; сказати які звуки ви чуєте, які аромати відчуваєте.

Медійники отримали поради як працювати з людьми, які пережили травму. Після розмови з ними їх cлід «заземлити», дати ресурс – і в жодному разі не залишати героїв своїх матеріалів на негативі.

Завершили п’ятигодинний тренінг власне на позитиві, заряджені і збагачені спілкуванням.

Захід проведений НУО «Сучасний Формат» у рамках проєкту «Голоси громад – розвиток потенціалу організацій громадянського суспільства» за підтримки Національного фонду сприяння демократії.