Перше засідання Робочої групи з громадської безпеки та соціальної згуртованості відбулося в Новоборівській ОТГ 22 червня.

На зустрічі обговорили питання безпеки, які є найбільш актуальними для громади. Зокрема, керівник Місцевої пожежної охорони Олег Журавський розповів, як у листопаді 2010 року у селищі створили пожежну охорону, щоб у разі загоряння, коли важлива кожна хвилина, не чекати на приїзд пожежних із сусідніх населених пунктів.

Також Олег Журавський очолює громадське формування «Козацький Патруль», до складу якого входить 18 людей. Вони слідкують за громадським порядком під час проведення свят, а також мають досвід затримання правопорушників, яке проводили разом з поліцейськими.

Як у громаді протидіють поширенню COVID-19, розповіла головний лікар КНП «ЦПМСД» Новоборівської селищної ради Тетяна Стринадко. Вона зазначила, що прийом хворих здійснюється виключно через попередній запис, приміщення лікарні кожні 2 години дезінфікуються та кварцуються, а медики відпрацювали алгоритм дій при виявленні хворого на коронавірус.

Також присутні торкнулися тем протидії насилля, роботу із сім’ями що опинилися у складних обставинах, безпеку дитячих майданчиків, здійснення відеонагляду в громадських місцях, тощо.

Особливу увагу приділили обговоренню питання допомоги ветеранам АТО. Зокрема, проєктний менеджер ГО «Новоборівська спілка учасників та ветеранів АТО» Анна Матвієнко зазначила, що надавала психологічну підтримку учасникам антитерористичної операції. Втім, за словами Анни Матвієнко, більша частина військовослужбовців не йдуть на прямий контакт, оскільки переконані, що громадськість вважатиме їх психічно нестійкими.

За підсумками зустрічі учасники Робочої групи виокремили 4 напрямки по вдосконаленню безпеки та соціальної згуртованості на території громади:

  • Провести інвентаризацію та ремонт дитячих майданчиків на території громади
  • Провести освітлення місць скупчення людей та у співпраці з поліцією запобігати розпиття алкоголю у громадських місцях, і продажу спиртного після 22:00
  • Встановити знак велосипедної доріжки на вул. Пушкіна та вул. Незалежності, та провести роботу з поліцією щодо штрафування водіїв, які паркують автомобілі на велосипедних доріжках.
  • Забити вікна у дитячому садку по вул. Шевченка смт. Нова Борова.

Проєкт «Підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах Житомирської області» здійснюється НУО “Сучасний Формат” за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Захід проведено в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Королівства Нідерландів.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.