Команда НУО «Сучасний Формат» відвідала Коростишів, щоб у співпраці із Адвокатським бюро Сергія Хоменка, Коростишівською РДА, Житомирським регіональним відділенням ВАОМС Асоціації міст України та Коростишівським бюро правової допомоги провести правовий семінар-практикум.

Під час спілкування з головою Коростишівської РДА Юрієм Денисовцем учасники обговорили важливість доступу населення до кваліфікованої юридичної допомоги.

«Я підготував доповідь з приводу виконання судових рішень, тому що з цим у нас в державі є величезна проблема. За статистикою виконується не більше 10% судових рішень. Виграти суд — ще не означає отримати те, що присуджене за рішенням. Як колишній  державний виконавець, я знаю певні механізми, передбачені законом, про які і планую розповісти мешканцям Коростишева», — розповів адвокат Андрій Раєцький, який представляє Адвокатське бюро Сергія Хоменка.

НУО «Сучасний Формат» з 2019 року реалізує на території Коростишівської ОТГ проєкт, в рамках якого мешканці Коростишева і невеликих сіл мають змогу абсолютно безкоштовно отримувати юридичні консультації із найрізноманітніших питань: оформлення землі, спадщини, аліментів, написання позовних заяв, вирішення майнових конфліктів, тощо.

«З пані Жанною ми спілкувалися неодноразово, і мені дуже імпонує увага НУО «Сучасний Формат» до нашого району. Моя позиція як голови адміністрації, що такі моменти, коли тобі пропонують якусь допомогу, яка стосується проведення роботи з населенням, роз’яснювальної, просвітницької роботи, ми повинні використовувати ці можливості і сприяти цьому.  Особисто в моїй особі ви завжди знайдете підтримку, сприяння, ми завжди будемо раді вас бачити», – зазначив голова Коростишівської РДА Юрій Денисовець.

Виконавча директорка НУО «Сучасний Формат» Жанна Соловйова розповіла, що наразі деякі громади і райони розглядають питання прийняття цільових програм про надання безоплатної юридичної допомоги, надаючи таку опцію населенню, яке часто не має змоги оплатити юриста, щоб вирішити те чи інше питання.

«Я знаю, що на території Коростишівського району живе значна кількість ветеранів АТО, і внутнішньо переміщених осіб, які часто потребують юридичної підтримки для вирішення нагальних питань. Якщо Ви обговорите це питання зі своєю командою і вирішите запровадити щось подібне, ми зі свого боку разом із партнерами з ПРООН змогли б залучити спеціалістів, які б допомогли цю програму розробити», — запропонувала Жанна Соловйова.

«Я гарантую, що наша зустріч принесе свої результати — конкретні справи. Мені подобається ця ідея, я думаю, ми зможемо розробити таку програму. Попри те, що районні бюджети у зв1язку зі створенням об’єднаних громад  не настільки наповнюються, як це було раніше, але, якщо програма потребуватиме фінансових ресурсів, я в тому числі підніматиму це питання», — підсумував Юрій Денисовець.

Найближчим часом НУО «Сучасний Формат» проведе  правовий семінар-практикум та низку юридичних консультацій на території Коростишівського та Пулинського районів, про які завчасно поінформує населення.

Реалізація проєкту «Підвищення рівня доступу громадян до правосуддя та забезпечення прав людини через використання внутрішнього потенціалу громад» здійснюється за підтримки ПРООН в Україні.