У центрі «Вікно в Америку» у Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олега Ольжича 1 лютого 2018 року відбулась урочиста церемонія відкриття Програми Access за участі представників Посольства США в Україні, Головного територіального управління юстицї у Житомирській області, Житомирського центру соціальної допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям, а також представників бібліотеки.

Зліва на право: Жанна Соловйова – Голова правління МГО “Сучасний Формат”; Андрій Гайдамашко – директор відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації Project Harmony, Inc. Ukraine; Маджія Крауз – керівник програми “Американські центри” Посольства США в Україні.

Посередині: Василь Врублевський  – директор Житомирської обласної універсальної наукової бібліотека ім. Ольжича.

Праворуч: Людмила Марчук  – керівник Житомирського центру соціальної допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям.

Під час відкриття дітям, які успішно пройшли відбір до програми, були вручені листи від Посольства США в Україні, що засвідчують їх участь у Програмі малих стипендій.

Програма Access надає можливість учням з малозабезпечених і соціально вразливих родин, в тому числі  переселенцям і молоді з особливими потребами, безкоштовно поглибити свої знання англійської мови, більше дізнатись про Сполучені Штати Америки, їх культуру і цінності, розвинути лідерські навички і взяти активну участь у розвитку України.

Міжнародна неприбуткова організація Project Harmony, Inc. (робоча назва PH International) у партнерстві з організаціями, що активно працюють з дітьми і молоддю, реалізує заходи в рамках програми Access у 17-ти регіонах України. У Житомирі група з 20 учнів у грудні 2017 року розпочала перші заняття в рамках Програми Access. Велику організаційну підтримку Програмі Access надають Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олега Ольжича, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 28 м. Житомира ім. гетьмана Івана Виговського і громадська організація “Сучасний формат”.

Перший ряд зліва на право: Олена Шабінська – головний спеціаліст відділу реєстрації нормативно -правових актів, правової роботи та правової освіти; Анна Савіцька – головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти.

Заняття розраховані на 360 годин занять (біля 2 років) і триватимуть до вересня 2019 р. Учасники програми безкоштовно забезпечуються підручниками. У рамках програми буде проведена інтенсивна навчальна сесія на базі дитячого табору під час літніх канікул. Хоча від кандидатів на участь у програмі не вимагається високого початкового рівня знань з англійської мови, вони все ж повинні засвідчити свою загальну належну успішність в школі і мотивацію до навчання.

 Учасники Програми Access виконують композицію “Count on me” Бруно Марса.

 

*Програма Access проводиться за підтримки Посольства США в Україні, фінансується Державним департаментом США, і впроваджується міжнародною неприбутковою організацією Project Harmony, Inc. (також відома як PH International) у співпраці з українськими громадськими організаціями у регіонах її проведення. Координатор програми у Житомирській області – МГО “Сучасний Формат”.