“Як спрацювало громадянське суспільство на Житомирщині в умовах пандемії?” – відповідь на це питання спробувала дізнатися НУО “Сучасний Формат”, провівши опитування представників 39 організацій громадянського суспільства, з яких 28 ОГС географічно розміщені у Житомирі, а 11 ОГС зареєстровані та здійснюють діяльність у містах, малих громадах та селищах Житомирської області. 

Для проведення опитування було розроблено онлайн опитувальник. В ході опитування було проаналізовано основні показники діяльності місцевих ОГС за період січень-листопад 2020 року.

Опитування яскраво продемонструвало, що пандемія COVID-19 та карантинні умови діяльності у 2020 році особливо не вплинули на динаміку надходження ресурсів місцевих ОГС. 

“Не грантами єдиними” живуть місцеві ОГС на Житомирщині – саме цю тезу засвідчили результати опитування. Найбільше надходжень у 2020 році ОГС отримали від благодійних пожертв фізичних осіб та членських внесків. Гранти від міжнародних громадських організацій займають третє місце у рейтингу джерел надходжень.

В цілому у 2020 році опитані ОГС залучили до своєї діяльності 639 волонтерів. Цільові аудиторії, з якими працюють ОГС на Житомирщині, є різноманітними, але найбільшу питому вагу займає молодь.  

19 ОГС зазначили, що карантинні умови роботи дозволили їм відкрити для себе нові можливості проведення онлайн заходів.

Результати опитування “Як спрацювало громадянське суспільство на Житомирщині в умовах пандемії?” узагальнені у презентації – Research_Modern_Format. 

Детально результати опитування були представлені під час Інтеграційної зустрічі представників ОГС Житомирщини: аналізуємо результати, посилюємо організаційну спроможність, яка відбулася 11.12.2020 року.  

Опитування проводилося НУО “Сучасний Формат” в рамках проєкту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.