Надихнути суспільство на вирішення соціальних проблем – саме така мета конкурсу “Агенти громадської безпеки”, який був проведений для семи цільових громад Житомирської області, де діють робочі групи із громадської безпеки та соціальної згуртованості.
Ідея конкурсу полягала в тому, щоб підліткі, віком від 14 до 18 років, в команді до трьох людей, зняли сюжет на соціально важливу тему, заявили проблему та запропонували шляхи вирішення. Організатори конкурсу прагнули змотивувати молоде покоління бути більш відповідальними та свідомими. Саме через формат виконання роботи, а сьогодні всі знають, що таке соціальні мережі, майже кожен знімає щодня відео та викладає на свої сторінки, ми хотіли показати учасникам, як можна сучасні технології спрямовувати на соціально корисні речі.

Журі конкурсу “Агенти громадської безпеки”, до складу, якого входили представники та представниці із семи робочих груп соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах Житомирської області та команда Сучасного Формату уважно переглянули усі роботи, оцінили оригінальний підхід, творче втілення задуму й на скільки уміло було розкрито обрану тему. Важливо, щоб відео мало хронометраж до однієї хвилини, а от якість монтажу та інші технічні моменти при оцінці не враховувалися. Переможців та фіналістів визначено одноголосно.

Майже два тижні команда Сучасного Формату отримувала відеороботи. Всього в конкурсі взяло участь 30 молодих людей із семи цільових громад. Усі учасники проявили креативний підхід до своїх робіт й запропонували свої цікаві ініціативи щодо вирішення проблем.

Усі учасники конкурсу отримають сертифікати учасника та подарунки від організаторів. Переможці конкурсу отримають цінні подарунки.   

Організатор конкурсу – НУО “Сучасний Формат” в рамках проєкту «Підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах Житомирської області» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Королівства Нідерландів.

“Ми хотіли цим конкурсом трохи збентежити суспільство, залучивши саме молодь. Зважати на їх думку, побачити в якій країні вони хучуть жити в майбутньому і не заплющувати очі на їх сприйняття. Це і стане показником розвитку нашої країни в цілому” – розповідає один із членів журі, Олександр Янчук.

Переможці конкурсу – Вероніка Горіховська, Вероніка Ничипорук та Валерія Пашинська, відеоробота “Зробимо місто безпечним!”, Новоград-Волинська міська територіальна громада

Фіналісти конкурсу – Софія Осовик, Марина Ретьман та Микола Кругліцький, робота “Stop Covid-19”, Баранівська міська територіальна громада

Фіналісти конкурсу – Владислав Шевчук та Софія Олійник, робота “Тато нас любить…”, Новоград-Волинська міська територіальна громада

Фіналісти конкурсу – Анастасія Лелюх, Максим Нікітчин та Аліна Мігей, робота “Розваги з петардами”, Баранівська міська територіальна громада