Протягом 22-23 липня 2016 року в конференц-залі готелю «Рейкарц» відбувався тренінг для журналістів з Житомирської області та центральної України на тему «Євроінтеграція: про що варто знати журналістам?», організований проектом «Сильніші разом» Представництва Європейського Союзу в Україні.

Мета даного тренінгу – пояснення журналістам яким чином слід описувати тему Євроінтеграції для населення, щоб донести коректну та зрозумілу звичайному населенню інформацію. Більш того, учасники тренінгу отримали додаткові знання стосовно відносин між Європейським Союзом та Україною, про користь Євроінтеграції.

В  якості спікерів виступали:

В ході тренінгу піднімалось питання про важливість журналістів під час прийняття проєвропейських реформ в Україні та процесу Євроінтеграції загалом. Роль журналіста полягає у коректному висвітленні інформації таким чином, щоб населення максимально точно зрозуміло суть тих чи інших явищ. За словами Володимира Феськова, недостатня або невірна поінформованість населення стала однією з проблем децентралізації. Для цього і був організований тренінг – щоб пояснити як правильно піднімати питання проєвропейського характеру і достовірно інформувати населення. Він додав, що журналістам слід змінити ставлення людей до даної реформи і розвіяти їх сумніви щодо Євроінтеграції.

Представник Європейського Союзу, Мартті Луцар, поділився з журналістами що саме має на меті ЄС і яким чином він планує досягти бажаного. Він пояснив, що ЄС намагється допомогти Україні побудувати міцну економіку, міцну громаду та міцну владу. За його словами, ці три явища – кити,на яких тримається країна. Мартті також поділився інформацією про деякі проекти ЄС ( “EU for Business”, “Open Budget”, та інші).

Експерт кампанії “Сильніші разом” Марія Голуб продовжила тренінг в проєвропейському напрямі. Вона пояснила, що мета кампанії полягає в правильному поясненні населенню суті Євроінтеграції і причин нашого руху до  ЄС, а також у  проведенні реформації відповідно до Угоди про асоціацію.

Не менш цікавою темою поділився з журналістами Юрій Бугай, розповівши про історію створення першої електронної системи публічних закупівель. Дана система замінить всі паперові держтендери. Перш за все, система ProZorro спрямована на зниження рівня корупції в нашій країні.

На останок, Володимир Гушулей повідомив декілька фактів щодо безвізового режиму. Був висвітлений механізм отримання безвізового режиму.

Загальна організація тренінгу була на високому рівні: учасників з інших міст забезпечили проживанням, харчуванням, а кошти, витрачені на дорогу, відшкодували (за наявності квитків туди-назад), місцевих учасників забезпечили обідом.

260296213

Мартті Луцар розповідає про плани ЄС щодо України

Мартті Луцар розповідає про плани ЄС щодо України

 

Сергій Карелін про бюджет України

Сергій Карелін про бюджет України

260296842

Юрій Бугай: “Ми починали цей проект як стартап, а зараз – це вже реформа”

Володимир Гушулей впевнений, що безвізовий режим стане доступним в найближчому часі

Володимир Гушулей впевнений, що безвізовий режим стане доступним в найближчому часі