Ви також можете стати учасником проєкту Стати учасником проєкту

Senior Experten Service (скорочено — SES; укр.переклад — Служба Старших Експертів) — це програма фонду німецької економіки, який за допомогою залучення німецьких експертів сприяє у розвитку економіки, освіти і соціальної сфери у багатьох країнах світу. Програма діє з 1983 року, працює також і в Україні.

Особливість програми полягає в тому, що фахівці-носії багаторічного досвіду, які є старші за віком та перебувають на пенсії, мають змогу на громадських засадах інвестувати свій час, навички, вміння, досвід, контакти у експертну допомогу іншим.

Сфери діяльності, в яких працюють фахівці програми SES, це: різноманітні галузі промисловості, сільського господарства, торгівлі, будівництва, транспорту, зв’язку, інформатики, банківсько-страхового сектора, освіти, охорони здоров’я, туризму, публічного адміністрування та інших сфер діяльності.

Служба Старших Експертів об’єднує понад 11 тис. фахівців з різних галузей. За період роботи програми у світі було реалізовано понад 40 тис. проектів.

Хто може подавати заявки на участь у програмі SES?

підприємства, установи та організації різних форм власності; фізичні особи – підприємці; навчальні заклади (вузи, коледжі, ПТУ, школи та ін.); органи місцевого самоврядування (заохочуються заявки від ОТГ); медичні заклади; заклади культури та мистецтва; неурядові громадські організації та фонди, тощо (прим. – даний перелік є відкритим).

У Житомирській області програма SES розпочала активно розвиватися наприкінці 2017 року. У листопаді та грудні 2017 року в області працювали два німецькі експерти програми SES, з яких: один експерт працював у державній структурі (Агенція регіонального розвитку у Житомирській області), інший – у бізнес-компанії.

“Дуже часто справжні можливості знаходяться не в коштах (кредити, гранти тощо), а саме в експертній підтримці, яка якраз і відкриває доступ до фінансових ресурсів та несе в собі значно більше можливостей, аби вивести підприємство (установу, організацію) на якісно вищий професійний рівень. Програма Senior Experten Service якраз і є тим інструментом, який дозволяє такі можливості відкрити. Причому, це стосується і бізнесу, і органів місцевого самоврядування, і навчальних закладів тощо, і розвитку регіону в цілому. Не можу не зауважити, що саме ініціатива голови Житомирської ОДА – Ігора Гундича дала символічний старт даної програми на Житомирщині. Так, під час робочої зустрічі у серпні 2017 р. ми з Ігором Петровичем обговорили основні аспекти та можливості програми “Служба Старших Експертів”, а вже на початку листопада 2017 р. в Агенції регіонального розвитку Житомирської області працював експерт,” — розповідає Жанна Соловйова, голова правління Фонду громади Житомира, експерт з регіонального розвитку.

Зважаючи на те, що наша установа робила лише перші кроки у своїй діяльності, робота з експертом програми SES – доктором Геро Фріделем стала хорошим поштовхом для розвитку Агенції. Для всіх без виключення працівників установи співпраця з таким фахівцем однозначно була на користь. Експерт охоче ділився власним досвідом та знаннями стосовно покращення інвестиційної привабливості та механізмів залучення зовнішніх фондів в найрозвинутіших країнах світу, на чому слід робити акценти у своїй діяльності та на що звертає увагу інвестор в першу чергу. Результатом плідної взаємодії з німецьким експертом стало проведення ряду ознайомчих заходів та семінарів для представників наукового середовища та бізнесу, покращення навичок спілкування іноземними мовами, вироблення нових підходів і пріоритетів діяльності нашої установи”, – ділиться своїми враженнями Артем Сачук, директор Агенції регіонального розвитку у Житомирській області.

Замовник: Агенція регіонального розвитку у Житомирській області. Термін перебування експерта: 06-24 листопада 2017 року. Експерт: Др. Геро Фрідель, експерт у сфері розвитку економіки, публічного адміністрування, залучення інвестицій. Пан Фрідель має досвід роботи в Бельгіїї, Гані, Камбоджі, Малі та інших країнах.

Замовник: Компанія “Fortress”, яка займається виготовленням будинків зі зрубу. Термін перебування експерта: 22 листопада – 13 грудня 2017 року. Експерт: Пан Теодор Рамхорст, експерт із управлінського та бухгалтерського обліку, логістики, роботи з персоналом. Має багаторічний досвід роботи в компаніі “Robert Bosch” в Штутгарті, Мехіко, Шанхаі. Для пана Рамхорста візит до України та робота у якості експерта SES є першим досвідом, який розпочався з Житомирщини.

Що потрібно для того, аби взяти участь у програмі SES?

  1. Скачати та заповнити проекту заявку на запрошення експерта (в проектній заявці максимально чітко прописати технічне завдання для експерта).
  2. Надіслати заповнену проектну заявку на електронну пошту fondgromady.zt@gmail.com із зазначенням в темі листа — “Senior Experten Service”.

Дякуючи участі в програмі SES Ваше підприємство (установа, організація) мають унікальну можливість отримати практичні поради та консультації німецьких фахівців високого рівня.

“Senior Experten Service” — майбутнє потребує досвіду!

Ознайомитися детальніше із програмою можна за посиланням — SES_NEW

Скачати  SES_anketa_ЗАЯВКА на участь у програмі.

За додатковою інформацією щодо участі у програмі звертайтеся до Фонду громади Житомира:

тел.моб.: +38 (097) 294 37 53, +38 (050)712 59 70, контактна особа — Жанна Соловйова

тел.роб.: +38 0412 46 10 86

e-mail: mgo.sformat@gmail.com

Стати учасником проєкту

Фото та відео проєкту