У семи ОТГ Житомирської області НУО «Сучасний Формат» реалізує проєкт «Підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах Житомирської області» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Королівства Нідерландів.
Метою проєкту, є формування та координування мережі місцевих робочих груп соціальної згуртованості та громадської безпеки у семи громадах Житомирської області.
До проєкту будуть долучені такі громади: Баранівська міська ОТГ, Високівська сільська ОТГ, Житомирська міська ОТГ, Новоборівська селищна ОТГ, Новоград-Волинська міська ОТГ, Семенівська сільська ОТГ та Червоненська селищна ОТГ.
Проєкт націлений на різні цільові групи, серед яких представники органів місцевого самоврядування, представники організацій громадянського суспільства (ОГС), представники вразливих категорій населення (люди з інвалідністю, ветерани та учасники бойових дій, ВПО та ін.), а також молодь (до 18 років, 19-24 роки, 25-35 років).
Реалізуючи проєкт, який триватиме до квітня 2021 року, залучені фахівці працюватимуть над тим, щоб налагодити діалог, співпрацю та координацію в ОТГ між представниками громадського сектору, місцевою владою, поліцією, ДСНС, НУО, ініціативними групами, тощо. До вирішення актуальних для громади питань щодо розбудови миру, соціальної згуртованості та громадської безпеки будуть залучені представники громади, вразливі групи населення, а особливо молодь та ветерани – учасники бойових дій.
З-поміж очікуваних результатів роботи координатори вирізняють такі:
1. Робочі групи із соціальної згуртованості та громадської безпеки у цільових громадах проєкту
Громади створили робочі групи із соціальної згуртованості та громадської безпеки, до складу яких включені представники спільноти (у т.ч. представники вразливих груп, ветерани АТО, молоді люди та представник поліції).
Лідери робочх груп на місцях відповідатимуть за проведення щомісячних зустрічей та підготовленість учасників для максимально ефективної участі на кожній зустрічі.
2. Супроводження молодіжних лідерів у громадах, де функціонують робочі групи, розширення права та можливостей молоді для активної участі в житті громади молодь і молодіжні лідери — один із головних фокусів проєкту.
Для них будуть організовані навчання, стажування та інша підтримка молодіжних організацій.
3. Забезпечення репрезентативності ветеранської спільноти у прийнятті важливих для громади рішень
Ветерани — ще один із головних фокусів проєкту.
У рамках проєкту планується:
– налагодити стосунки з ветеранськими ініціативними групами, організаціями, спілками, радами, організаціями, що працюють для ветеранів на рівні громади,
– провести моніторинг потреб у ветеранській сфері на локальному рівні та моніторинг можливостей ветеранської спільноти на рівні громади
4. Розробка та результативна імплементація планів громадської безпеки у цільових громадах проєкту
Кожна цільова громада розробить та затвердить дієвий план громадської безпеки
5. Залучення місцевих зацікавлених сторін до вирішення актуальних для них питань щодо соціальної згуртованості та громадської безпеки на робочих групах
Будуть проведені обмінні візити і тренінги для представників робочих груп.
Oсновні тематики тренінгів: фандрейзинг або де знайти ресурси на втілення ініціатив в громаді; зовнішні комунікації; проєктний та фінансовий менеджмент та ін.