Ви також можете стати учасником проєкту Стати учасником проєкту

Формування та координування мережі місцевих робочих груп соціальної згуртованості та громадської безпеки – такою є мета проєкту «Підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах Житомирської області».

Проєкт реалізується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Королівства Нідерландів.

Перелік громад, які долучені до проєкту:

Баранівська міська ТГ, Високівська сільська ТГ, Житомирська міська ТГ, Новоборівська селищна ТГ,

Новоград-Волинська міська ТГ, Семенівська сільська ТГ, Червоненська селищна ТГ.

В кожній з семи цільових громад сформовані робочі групи з соціальної згуртованості та громадської безпеки (далі –  РГГБ). Проєкт об’єднує активних мешканців і мешканок громад, лідерів громадських організацій, представників органів місцевої влади та самоуправління, соціальних служб, освіти, медицини, поліції, служби з надзвичайних ситуацій, інших організацій, що надають безпекові послуги.

Учасники робочих груп регулярно збираються разом, слухають звіти представників правоохоронних органів та рятувальників, і обговорюють актуальні проблеми для пошуку спільних скоординованих рішень по створенню безпечного середовища у громадах.

Також на локальному рівні проводиться робота, спрямована на поліпшення стосунків з ветеранськими ініціативними групами, організаціями, спілками, радами, організаціями, що працюють для ветеранів на рівні громади.

У 2020 році громади провели 42 засідання РГГБ, розглянули 44 ініціативи, з них 12 підтримано ПРООН.

За фінансової підтримки ПРООН, ІСАР та інших донорів громади отримали можливість реалізувати місцеві ініціативи націлені на створення осередків спілкування для вразливих верств населення, посилення технічної спроможності місцевої пожежної охорони, встановлення LED-ліхтарів та відеокамер у громадських місцях, організації школи діджеїнгу для ветеранів, створення реабілітаційно-масажної кімнати, а також кімнати для постраждалих від домашнього насилля та ін.

Крім того у рамках проєкту НУО «Сучасний Формат» провела конкурс короткометражних відео для підлітків «Агенти громадської безпеки». Ідея конкурсу полягала в тому, щоб підлітки, віком від 14 до 18 років, в команді до трьох людей, зняли сюжет на соціально важливу тему, заявили проблему та запропонували шляхи вирішення.

Всього в конкурсі взяло участь 30 молодих людей із семи цільових громад. Усі учасники проявили креативний підхід до своїх робіт й запропонували свої цікаві ініціативи щодо вирішення проблем. Переможці конкурсу отримали цінні призи.

 

Стати учасником проєкту