Посольство США в Україні запрошує на фестиваль американського кіно “Незалежність”, який вперше відбудеться у Житомирі з 28 лютого по 5 березня.

На фестивалі пройдуть покази стрічок, які були презентовані на головних світових кіноподіях та наразі номіновані на “Оскар”.

У Житомирі глядачі зможуть переглянути 6 стрічок:

«Врівноваження терезів» розповідає історії надзвичайних юристок, які стали першопрохідцями в своїй професії;

«Тендітні плечі, переосмислення Барбі» показує найбільші трансформації «Барбі» та досліджує понад 60 років жіночої історії крізь призму 30-сантиметрової пластикової ляльки;

«Служила як дівчина» про жінок-ветеранів США;

«Некрологи» про журналістів видання The New York Times, які пишуть некрологи;

«Світ під твоїми ногами» про нью-йоркця Метта Гріна, який пройшов усіма вулицями Великого Яблука;

«Винаходячи завтра» познайомить з пристрасними підлітками-винахідниками з усього світу, які створюють інноваційні рішення для боротьби з загрозами світовому довкіллю.

На відкриття фестивалю у Житомир приїде Тара Холл, заступник аташе у справах культури Посольства США, а також режисери Шерон Роувен (представить фільм «Врівноваження терезів») та Андреа Невінс (представить фільм «Тендітні плечі, переосмислення Барбі»)

 

Розклад показів

28/02– 18:00 Врівноваження терезів

01/03– 19:00 Тендітні плечі, переосмислення Барбі

02/03– 19:00 Служила, як дівчина

03/03– 19:00 Некрологи

04/03– 19:00 Світ під твоїми ногами

05/03– 19:00 Винаходячи завтра

Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.
Вхід – вільний

Організатори фестивалю у Житомирі:
Неурядова громадська організація «Сучасний Формат»


Контактні телефони:
(096)627-78-52
(0412)46-10-86

Посилання на подію у Facebook: https://www.facebook.com/events/306266066739481/

Інформація про фільми:

ТЕНДІТНІ ПЛЕЧІ, ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ БАРБІ

США / 2018 / 92′
Режисер: Андреа Блауґрунд Невінс
Місце: кінотеатр «Україна»
СИНОПСИС
Барбі – найвідоміша лялька в історії, ікона моди і мішень для феміністок. Цей красномовний документальний фільм містить небачені раніше кадри, показує найбільші зміни Барбі та досліджує понад 60 років жіночої історії крізь призму 30-сантиметрової пластикової ляльки. За допомогою інтерв’ю з Ґлорією Стайнем, Роксаною Ґей, Пеґґі Оренстайн, інсайдерами компанії Mattel і культурологами, стрічка розкриває поступ і реґрес нещодавньої боротьби жінок за рівні права, а також показує шість десятиліть шокуюче сексистських ЗМІ та свідчення очевидців про винайдення та еволюцію Барбі.

ВРІВНОВАЖЕННЯ ТЕРЕЗІВ
США / 2016 / 58′
Режисер: Шерон Ровен
Місце: кінотеатр «Україна»
СИНОПСИС
Документалістка Шерон Ровен розповідає історії надзвичайних юристок, які стали першопрохідцями в своїй професії, а також показує перешкоди, що стоять перед молодими жінками сьогодні. Протягом понад двох десятиліть Шерон взяла інтерв’ю в більше ніж 40 адвокаток, охопивши п’ять поколінь – від судді Верховного суду Рут Ґінсбурґ та відомої адвокатки з питань захисту громадянських прав Ґлорії Оллред, до молодих правниць і студенток, які починають свою діяльність у професії сьогодні.

СЛУЖИЛА, ЯК ДІВЧИНА
США / 2017 / 90′
Режисер: Ліса Геслов
Дата/час: 02/03- 19:00
Місце: кінотеатр «Україна»
СИНОПСИС
Документальний фільм режисерки Ліси Геслов “Служила, як дівчина” – це безпосередній погляд на кількох американок, які повертаються до мирного життя після служби в Іраку та Афґаністані.
Травматизовані американські жінки-військові часто густо повертаються додому до неприкрашених реалій – на це рідко зважають і про це рідко говорять. Даючи раду посттравматичному синдромому, відсутністю житла, розбитим родинам, тяжким хворобам, фізичним травмам та наслідкам сексуального насильства у війську, ці неймовірні жінки знаходять способи адаптуватися та побороти виснажливі випробування беручи участь у конкурсі “Міс американська ветеранка”.
За підтримки засновниці конкурсу Джас Бут, яка сама раніше служила, ці жінки використовують досвід участі в конкурсі, аби знайти своє майбутнє та свою особистість, втрачену на полі бою. Цей фільм, який називають “захопливим, щирим та потужним”, є красивим полотном, сплетеним з проникливих моментів, гостросоціальності та гумору.

НЕКРОЛОГИ
США / 2016 / 93′
Режисер: Ванесса Ґулд
Дата/час: 03/03- 19:00
Місце: кінотеатр «Україна»
СИНОПСИС
Дарма з ними ніхто не хоче розмовляти на вечірках, адже автори некрологів – це надиво весела компанія. За десять годин до того, як газети потрапляють до поштових скриньок, – а тепер за десять хвилин до появи новини в інтернеті, – автор некролога працює наввипередки з часом, щоб підбити підсумки довгого й унікального життя в тексті на 1000 слів або менше.
Потім деталі цього життя лишаються в культурній пам’яті поміж щоденних новин про війни, політику та результати футбольних матчів. “Некрологи” – це перший документальний фільм, що досліджує світ таких авторів та предмет їхньої роботи. У центрі оповіді – леґендарна команда видання The New York Times, яка наповнює свою щоденну роботу журналістською завзятістю та літературним талантом…
Це історія про тих, хто по гарячих слідах пише хроніку життя після смерті; фільм ставить чи не найважливіші питання, які виникають у кожного з нас – про життя, про пам’ять і про невідворотний плин часу. Зрештою, що в нашому світі не помирає?

 

СВІТ ПІД ТВОЇМИ НОГАМИ

США / 2018 / 96′
Режисер: Джеремі Воркмен
Дата/час: 04/03- 19:00
Місце: кінотеатр «Україна»
СИНОПСИС
Ось уже понад шість років 37-річний Метт Ґрін втілює незвичну місію. Він прогулюється кожною вулицею в Нью-Йорку – це шлях довжиною в 13 тисяч кілометрів, що пролягає сотнями районів. Аби втілити цей проект, Метт звільнився з роботи, відмовився від квартири і тепер він живе приблизно на 15 доларів на день. Коли він не гуляє, Метт приділяє свій час вивченню нескінченних цікавинок, які трапляються йому на очі – від національних пам’яток до непоказних каналізаційних отворів. Потри те, що Метт присвятив роки свого життя такій пригоді, він достеменно не знає, навіщо це робить. Він просто відчуває потребу йти і шукати те, що дозволяє зрозуміти світ і людей, які його населяють.
Режисер Джеремі Воркмен та виконавчий продюсер Джессі Айзенберґ представляють фільм, зібраний з понад 500 годин відеоматеріалів, які були зняті за понад три роки. Це історія особистої місії однієї людини – це шлях пізнання та людяності, що дозволяє побачити дива. Зрештою – це погляд на одне місто та людей, які його населяють. “Світ під твоїми ногами” неочікувано перетворюється на відображення всього нашого світу та його нескінченних можливостей.

 

ВИНАХОДЯЧИ ЗАВТРА
США / 2018 / 105′
Режисер: Лора Нікс
Дата/час: 05/03- 19:00
Місце: кінотеатр «Україна»
СИНОПСИС
Познайомтеся з пристрасними підлітками-винахідниками з усього світу, які створюють інноваційні рішення для боротьби з загрозами світовому довкіллю просто в себе вдома, водночас переживаючи сумніви та комплекси пубертатного віку. Вирушайте в подорож із цими непересічними підлітками, які готують свої проекти для найбільшого в світі шкільного з’їзду з природознавства та науки – Міжнародної виставки науки та інженерства “Інтел” (ISEF), започаткованої Науково-громадським товариством

Партнери проєкту

Фото та відео проєкту