Житомиряни плідно попрацювали над проектними ідеями в ході Open Space заходу – «Майстерня громадської участі. Бюджет участі у Житомирі», який відбувся 17 червня 2016 року у готелі «Reikartz».

Захід проводився Молодіжною громадською організацією «Сучасний Формат» у співпраці із DVV International в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту «Регіональні голоси – будуємо мости для демократії».

IMG_0028

Основна мета Open Space – обговорення актуальних тем місцевого демократичного розвитку з представниками органів місцевого самоврядування та місцевої влади, медіа, громадянського суспільства, щоби спільно дати імпульс для нових проектів і тим самим сприяти демократичному діалогу на місцевому рівні.

IMG_0064

На одній із зустрічей координаційної ради по впровадженню у Житомирі бюджету участі до мене звернулися колеги із проханням допомогти в проведенні навчального заходу для житомирян по проектуванню ідей, які можуть бути впроваджені у нашому місті, дякуючи саме бюджету участі. В червні 2016 року наша організація, «Сучасний Формат», відновила співпрацю із DVV International в Україні, започатковану ще минулого року в рамках реалізації проекту «Регіональні голоси за демократію». В ході перемовин із Анною Опітз, керівником проекту «Регіональні голоси – будуємо мости для демократії» ми дійшли згоди про важливість роботи із молоддю у Житомирі і роботи саме в сфері прямої демократії, яскравим інструментом якої є якраз бюджет участі. Вчора на сесії Житомирської міської ради було затверджено положення про бюджет участі. Отже, наш сьогоднішній захід якраз на часі.», – розповідає Жанна Соловйова, фасилітатор заходу, голова правління Молодіжної громадської організації «Сучасний Формат».

 

Участь у заході взяли громадські активісти, науковці, підприємці, представники органів місцевого самоврядування, депутати, журналісти, студенти тощо. Формат заходу дозволив об’єднати різні категорії учасників, чим сприяв загальній синергії. Як результат, з’явилося з десяток проектних ідей в наступних сферах: урбаністика, туризм, освіта та спорт.

IMG_0429«Основна мета проекту «Регіональні голоси – будуємо мости для демократії» сприяти плюралізму та демократичному діалогу на місцевому рівні шляхом освіти. Цільові групи проекту: громадські активісти, місцеві журналісти, представники органів місцевої влади та місцевого самоврядування. Проект охоплює наступні регіони: Житомир, Вінниця, Херсон, Запоріжжя, а також з наступного року до проекту приєднаються Львів, Миколаїв, Харків, Суми та Київ. В ході проекту буду розроблено навчальний посібник по роботі із місцевими стейкхолдерами. Проект передбачає також проведення різних освітніх заходів, як то: майстер-класи, регіональні тренінги, форуми та з 1 січня 2017 року партнери в регіонах матимуть змогу втілювати власні мікро-проекти.» – узагальнила Анна Опітз, керівник проекту  «Регіональні голоси – будуємо мости для демократії» DVV International in Ukraine.

IMG_0201 IMG_0193 IMG_0175 IMG_0263 IMG_0288 IMG_0157