Питання особливостей прийняття та реалізації на Житомирщині Стратегії регіонального розвитку до 2020 року обговорили сьогодні під час круглого столу «Процес реалізації Стратегії регіонального розвитку у Житомирській області: проблеми, досягнення та перспективи». 

Захід проводився в рамках проекту «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку», що здійснюється Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві із Житомирською обласною молодіжною громадською організацією «Сучасний Формат» у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів, а також Інститутом громадянського суспільства, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», Офісом Ради Європи в Україні за підтримки Європейського Союзу.

 IMG_1520

Основні цілі круглого столу:

  1. Сформувати пропозиції щодо вдосконалення процесу реалізації Стратегії регіонального розвитку  (СРР) у Житомирській області, які мають стати основою для розробки рекомендацій з поліпшення процесу імплементації стратегій регіонального розвитку в усіх регіонах України.
  1. Актуалізація у місцевих ЗМІ тематики регіонального стратегічного планування з акцентом на проблеми, що виникають на шляху впровадження та реалізації Стратегії регіонального розвитку та можливі шляхи нейтралізації даних проблем.

Участь у заході взяли громадські активісти, представники органів місцевої влади та місцевого самоврядування, представники засобів масової інформації.

Особливості процесу розробки та впровадження в дію плану реалізації СРР у Житомирській області представив Виговський Анатолій Володимирович, головний спеціаліст департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської облдержадміністрації.

IMG_1533

Соловйова Жанна Володимирівна, голова правління Молодіжної громадської організації «Сучасний Формат», експерт Асоціації регіональних аналітичних центрів України коротко представила результати моніторингу особливостей процесу розробки та реалізації СРР у Житомирській області до 2020 року.

IMG_1519_1

Проблематику участі об’єднаних територіальних громад у виконанні плану реалізації СРР окреслила Остапчук Ірина Михайлівна, експерт з питань комунікацій Офісу реформ у Житомирській області.

В ході заходу піднімалися питання щодо необхідності розширення комунікацій із громадськістю щодо виконання Плану реалізації СРР, щодо важливості оновлення інвестиційного портфелю для залучення в область інвесторів, а також необхідності залучення представників бізнесу до проектної діяльності.