Дискусійний клуб «Про європейську інтеграцію по-новому: практичні особливості для молоді» відбувся 22 квітня 2016 року у Житомирській обласній науковій бібліотеці імені О.Ольжича.

Особливої актуальності дане обговорення набуло, у зв’язку з тим, що Європейська комісія в середу, 20 квітня, оголосила про подання законодавчої позиції Європарламенту та Раді ЄС щодо візової лібералізації для України. Відповідний документ опублікований на сайті Єврокомісії.

В ході заходу спікерами та учасниками піднімалися питання можливостей та переваг, які відкриває для української молоді європейська інтеграція, в тому числі питання освіти, стажування, працевлаштування. Обговорювалися також загрози та ризики, які виникають у зв’язку із тим, що молодь, від’їжджаючи на навчання до Європи, назад в Україну не повертається і таким чином, маємо значний «відтік» інтелектуального капіталу з країни.

Учасники заходу розділилися в точках зору: були такі, які переконані, що їхати навчатися закордон потрібно і необхідно; були такі, які відстоювали те, що потрібно навчатися і жити в Україні; ще деяка частина учасників заходу відстоювала позицію того, що варто їхати навчатися закордон, але отримані знання та досвід втілювати в Україні.

Учасники під час обговорення зачепили також питання більш глибинні, пов’язані із сімейним життям, а саме питання міжнаціональних шлюбів.

Модератор заходу: Жанна Соловйова, голова правління Молодіжної громадської організації «Сучасний Формат»

Спікери:

Ірина Стаднійчук, документаліст Представництва Європейського Союзу в Україні.

Анна Ніколаєва, кандидат історичних наук, тревел блогер, Partner relationship manager in GoIT.

Ірина Першко, кандидат біологічних наук, директор Польського дому у Житомирі.

Ірина Яцик, кандидат філософських наук, докторант Національної академії державного управління при Президентові України

Участь у обговоренні взяли представники громадськості, студенти, журналісти, науковці, ВПО, представники органів державної влади.

Проект «ЄС: вибір української молоді» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО “Молодіжна Альтернатива”. Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України. Партнер проекту у Житомирі – Молодіжна громадська організація «Сучасний Формат»

дискусія_2 дискусія_3 дискусія_4 дискусія_5 дискусія_7 дискусія_8 дискусія_9 дискусія_6