Нові медіа в дії

Основна мета проекту “Нові медіа в дії” є підвищення професійного рівня журналістики та традиційних ЗМІ в Житомирській області через опанування журналістами інструментів «нових медіа».

В ході реалізації проекту перед нами стояла задача провести навчання 25 журналістів традиційних ЗМІ, із різних районів Житомирської області та 25 студентів вищих навчальних закладів Житомира щодо технологій та навичок у створенні інтерактивних Інтернет-платформ, стандартів журналістики, успішних практик переходу традиційних ЗМІ на конвергентні платформи, соціального маркетингу, тощо.

У листопаді 2012 – січні 2013 року нами було проведено чотири дводенних тренінгових модулі для журналістів та редакторів традиційних ЗМІ із Житомира та Житомирської області.

Ми провели відкритий конкурс щодо відбору учасників, відповідно до якого отримали 41 заявку на участь у проекті. Зважаючи на те, що основною вимогою участі у проекті було відвідання усіх тренінгових модулів, саме тому, до участі у проекті було запрошено 25 учасників із числа заявлених, які підтвердили свою готовність бути присутніми на усіх модулях.

В групі учасників переважала жіноча аудиторія, а саме:  16 – жінок та 9 – чоловіків взяли участь у модулях. Географія учасників включила в себе наступні міста:  Житомир (14 осіб), Бердичів (3 особи), Володарськ-Волинський (1 особа), Ємільчино (1 особа), Ружин (1 особа), Лугини (1 особа), Попільня (1 особа), Коростень (1 особа).

Більшість учасників представляли друковані ЗМІ (16 осіб), 3 особи – представники Інтернет ЗМІ, телевізійний канал репрезентувала 1 учасниця, радіо – 4 особи.

Відбір учасників здійснювався за критеріями:  вид ЗМІ (традиційні/Інтернет ЗМІ); територіальний фактор; досвід застосування нових медіа в роботі;  можливість відвідувати усі тренінгові модулі.

Всього участь у тренінгових модулях взяли 11 редакторів та 14 журналістів.

В лютому-березні 2013 року нами було проведено вісім одноденних тренінгів для студентів навчально наукового інституту філології та журналістики ЖДУ ім. І. Франка та представників студентських інформаційних центрів ВНЗ міста Житомира.

Ми провели відкритий конкурс щодо відбору учасників, відповідно до якого отримали 31 заявку на участь у проекті. Зважаючи на вимогу участі у проекті щодо відвідання усіх тренінгових модулів, до участі у навчанні було запрошено 25 учасників із числа заявлених, які підтвердили свою готовність бути присутніми на усіх тренінгах.

В цій групі учасників, як і в попередній, переважала жіноча аудиторія, а саме: 19 – жінок та 6 – чоловіків взяли участь у тренінгах.

Більшість учасників представляли Навчально-науковий інститут філології та журналістики ЖДУ ім. І. Франка (19 осіб), 3 особи – представники Житомирського військового інституту Національного авіаційного університету та по одному представнику від Національного авіаційного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського державного економіко-технологічного університету транспорту.

Інші проекти