Docudays UA у Житомирі

Починаючи з 2009-го року Молодіжна громадська організація «Сучасний Формат» щороку проводить у Житомирі Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Рік 2015-ий не став виключенням і з 02 по 06 листопада 2015 року у Житомирі проходив XII фестиваль Docudays UA. Понад 800 житомирян взяли участь у переглядах фільмів за 5 днів проведення фестивалю.

Цьогорічною «родзинкою» фестивалю стало обговорення фільмів із глядачами після кожного кіносеансу. У якості модераторів та експертів у проведенні обговорень  були долучені, як експерти МГО «Сучасний Формат», так і наші партнери – Інна Степанюк, Наталія Тарсенко, Євгенія Дзюбаненко. На нашу думку, започаткування такої практики було дуже вдалою ідеєю, адже документальне кіно є специфічним жанром, який несе в собі також елементи просвітницькі, освітні, навчальні. Дякуючи обговоренню у учасників перегляду є можливість більш повніше зрозуміти для себе побачене у фільмі, почути думку інших, зрозуміти задум режисера тощо.

Також ще раз хочеться підкреслити той аспект, що організовуючи мандрівний фестиваль Docudays, ми не ставимо за мету – наповнити зал. Переконані, що брати чи не брати участь у переглядах – це справа особиста. Усвідомлюємо також і той факт, що документальне кіно є своєрідним жанром, який може бути цікавий не всім. У зв’язку із тим, що вхід на перегляди був вільний, а кількість місць у залі – обмежена, ми зробили графік переглядів, і кожен із навчальних закладів, які виявили бажання взяти участь у переглядах, обирав для себе дату, коли їхнім студентам було б цікаво або зручно прийти на кіносеанс.  Важливо підкреслити той факт, що деякі студенти та молодь приходили на кіносеанси щодня. Багато глядачів вже неодноразово були на переглядах фільмів, які ми привозили до Житомира в рамках мандрівного фестивалю Docudays UA.

А від себе повідомляємо, що МГО «Сучасний Формат» і надалі буде розвивати культуру перегляду документальних фільмів у Житомирі, в т.ч. через залучення житомирян до участі у фестивалі Docudays UA.

Інші проекти