Хакатон «Моє європейське місто»

В рамках святкування Днів Європи в Україні 16 травня 2015 року в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Ольжича відбувся хакатон (конкурс ідей) «Моє європейське місто», під час якого учасники підготували та презентували чотири цікаві проекти.

Організатор заходу – Представництвом Європейського Союзу в Україні у співпраці з МГО «Сучасний Формат». Учасниками заходу стали 26 активних житомирян, які шляхом мозкового штурму визначили актуальні проблеми міста: спорт, туристична привабливість, енергоефективність, фішка міста.

«Хакатон – це молодіжний майданчик для створення проектів, які допоможуть Житомиру стати містом відкритим до змін, конкурентоздатним, привабливим для інвестицій та ще більш європейським. Мета хакатону ­ дати можливість молоді визначити актуальні проблеми Житомира та запропонувати зміни, реалістичні для втілення», – зазначила Жанна Соловйова, модератор заходу, голова правління МГО «Сучасний Формат».

Результатом групової роботи стали реальні проекти:

1. «Житомир місто героїв – Житомир жме на рекорд» – спортивний проект метою якого є встановлення в Житомирі рекорду з масового віджимання;

2. Інформаційно­просвітницька кампанія «Утепли свою оселю» – спрямована на підвищення рівня поінформованості житомирян в питаннях енергоефективності;

3. «Житомир туристичний» – проект насичений цікавими заходами, велоквестами, екскурсіями історичними пам’ятками та визначними місцями Житомира і має на меті зробити Житомир туристично привабливим;

4. «LitFest» – щорічний літально­танцювальний фестиваль як фішка міста, спрямований об’єднати людей різних вікових категорій та сприяти формуванню соціально­активної життєвої позиції.

За умовами заходу, шляхом голосування учасники обрали найкращий проект «Житомир місто героїв – Житомир же на рекорд», який отримає інформаційну та консультаційну підтримку від Представництва ЄС та місцевої влади. Всі учасники так захопились ідеєю, що запланували провести захід 28 червня і вже зайнялися підготовкою. І хлопці вирішили передати свою перемогу проекту, який вимагає більшої та тривалої підтримки від влади та зайняв друге місце: Інформаційно­просвітницька кампанія «Утепли свою оселю».

День був насичений виступами цікавих спікерів: з вітальним словом до учасників звернулась Лігіта Давидова ­ Перший Секретар, Заступник Голови місії Посольства Латвійської республіки в Україні.

Гостьову панель провів Віталій Осмоловський – житомиряни, місіонер­єзуїт, який зараз навчається у Найробі (Кенія), який поділився досвідом роботи в міжнародних організаціях та реалізацією проектів для незахищених верств населення.

Юрій Жуковський, громадський активіст, а віднедавна заступник директора з господарсько­ фінансової частини ЖДЮСШ розповів про відновлення стадіону Спартак та залучення ресурсів.

По завершенню заходу всі учасники отримали сертифікати.

P.S. Проект “Житомир жме на рекорд” учасники втілили вже наступного місяця, у червні 2015 року.

Деталі в новинах місцевих ЗМІ:

http://news.dks.com.ua/galereya/category/166­zhitomir­zhme­rekord­27­06­2015

http://ruporzt.com.ua/topnews/62976­yak­pershiy­zastupnik­mera­zhitomira­vdzhimavsya­na-
centralny­plosch­msta.html

http://www.zhitomir.info/news_148402.html

Інші проекти