“Управління змінами в організації” – під такою назвою відбувся перший установчий тренінг для команд регіональних хабів “другої хвилі” із розвитку організацій громадянського суспільства (ОГС) з 6-ти областей України: Вінницької, Волинської, Житомирської, Миколаївської, Полтавської та Хмельницької.

Регіональні хаби із розвитку ОГС створені за підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні в рамках проекту “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини”, що фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

На сьогодні діє мережа із 15-ти громадських організацій-хабів, до якої входять хаби “першої” та “другої” хвиль. Житомирську область у мережі представляє Молодіжна громадська організація “Сучасний Формат”.

Тренінг “Управління змінами в організації” проходив з 13 по 15 березня 2018 року у креативному просторі “Часопис” у Києві. Тренер – Андрій Донець, ІСАР “Єднання”.

Андрій Донець, ІСАР “Єднання”, тренер

Кожен хаб представляла на тренінгу команда із 3-ох осіб, а саме: керівник організації, головний бухгалтер (фінансовий менеджер) та менеджер проектів.

Команда МГО “Сучасний Формат”: Інна Перегуда – фінансовий директор, Марина Хайнак – менеджер проектів та Жанна Соловйова – голова правління

Програма тренінгу логічно поєднала в собі ключові внутрішні та зовнішні аспекти, які впливають на діяльність організацій. Під час тренінгу у всіх учасників була змога помріяти, зайнятися плануванням, а також проаналізувати фактори, які мають вплив на роботу як кожного члена команди в організації, так і організації, як системи в цілому.  Таким чином, тренінг став своєрідним підготовчим трампліном в організаційних, інституційних та програмних змінах, до зустрічі із якими готуються усі шість регіональних хабів “другої хвилі”.

Інна Перегуда презентує діяльність МГО “Сучасний Формат”

Напрацювання учасників тренінгу за методом PESTLE(G)

Дякуючи тренерській майстерності Андрія Донця, учасники заходу мали змогу ще більше відкрити для себе діяльність кожної із шести організацій-хабів, познайомитися ближче та подружитися.

Знайомимося ближче

Цікава практична вправа на комунікації 

Через гру в карти до пізнання цінності комунікації в організації

Заключний день тренінгу було присвячено фінансовим та адміністративним інструкціям, а також питанням моніторингу та оцінки діяльності організацій в кожному із шести регіонів. Цей блок тренінгу провели Оксана Косенко – спеціалістка з розвитку потенціалу ОГС ПРООН, Лідія Мовчан – фахівчиня з фінансового менеджменту ПРООН, а також  Юлія Пецик – спеціалістка із моніторингу та оцінки ПРООН.

Оксана Косенко та Лідія Мовчан,  ПРООН