Тренінг «Грантові можливості для розвитку бізнесу» відбувся у Вінниці за участі НУО «Сучасний Формат». Зустріч об’єднала представників малого та середнього бізнесу. Експерти давали учасникам дієві поради, а також презентували успішні історії написання грантових заявок.

«НУО «Сучасний Формат» у співпраці з ТОВ «Промавтоматика Вінниці» вирішили провести такий захід-експромт, оскільки на цьому підприємстві перебуває німецький експерт Служби старших експертів. Ми планували розповісти трішки про цю організацію, але виявилося, що керівництво вінницького підприємства має значний досвід участі у грантових програмах. Тому ми вирішили поєднати і зробити корисний захід і для інших підприємців. Зібралася повна зала зацікавлених учасників, ми говоримо про практичний досвід, ділимося лайфхаками, життєвими ситуаціями, підготували підбірку проектів, які зараз є діючими. Здорово, що у цій презентації беруть участь самі іноземні експерти: пан Гельмут, експерт, який зараз співпрацює з ТОВ « Промавтоматика Вінниця» і консультує їх, експерт Служби Старших експертів, а також пані Хлоя Александер, яка є волонтеркою Корпусу Миру, також має досвід у фінансовій галузі, зокрема, в аудиті. Маємо надію, що сьогоднішній захід змотивує підприємців долучатися до тих можливостей, які нам пропонує ринок, а саме участь у грантових програмах і проектах», — зазначила виконавча директорка НУО «Сучасний Формат» Жанна Соловйова.

Під час презентації спікери детально розповіли про особливості проектів, які спрямовані на розвиток підприємництва: Службу Старших Експертів, PUM, GIZ, Sida, ЄБРР та USAID.

Директор ТОВ «Промавтоматика Вінниця» Михайло Ганчук розповів про досвід співпраці з проектом «Служба Старших Експертів».

Ми подали заявку, буквально 2 місяці тому нам затвердили експерта, якого ми погодили. Це колишній спеціаліст «Siemens», з нашої галузі, з енергетики, який вийшов на пенсію. Він приїхав до нас на місяць. Безкоштовно. Він у нашій компанії перебуває кожного дня з ранку до вечора, ходить на різні наради, збори і дає свої пропозиції, поради, де можна зробити краще, де можна зробити по-іншому, що вплине на ефективність бізнесу», — розповів Михайло Ганчук.

Він вважає, що перш ніж подавати заявку на участь у грантах чи освітніх проектах, важливо, аби керівник усвідомив необхідність такого кроку.

«Був досвід, коли я рекомендував компанії брати участь у грантових проектах, але у них нічого не вийшло. І причиною стало саме те, що керівник не був готовий впустити консультанта, довіритись йому, прислухатися до нього, виконувати його рекомендації. Для того, щоб проект пройшов ефективно, щоб він мав якийсь результат, потрібно довіритись, і тут треба спочатку це усвідомити», — говорить Михайло Ганчук.

Хельмут Леннерц, як експерт з менеджменту, який має великий досвід роботи в компанії «Siemens» звернув увагу слухачів на те, що запрошуючи експерта, підприємець чітко має розуміти мету візиту учасника програми.

«Ми працюємо три тижні, аналізуємо, дивимось, питаємо, приймаємо повністю участь в робочих процесах. Щоб надати висновки та дати дієву пораду, що призведе до гарного результату, ми маємо зрозуміти всі тонкощі справи. Тільки маючи повний аналіз, ми переходимо до консультації та порад», — пояснює Хельмут Леннерц.

Учасників заходу закликали не боятися і подавати заявки на участь у проектах, які допоможуть розвивати підприємництво.