Ми продовжуємо проводити наші #Змістовні посиденьки для інтеграції внутрішньо переміщених осіб і жителів Житомирської громади. 10 червня в НУО «Сучасний Формат» відбувся тренінг на тему: «Самопрезентація та нетворкінг».

На зустріч завітали житомиряни і нові містяни, які переїхали з різних регіонів України, в тому числі з Донецька, Харкова, Херсона, Маріуполя. Зосереджені обличчя гостей свідчили про те, що вони очікували на серйозну лекцію.

Але спікер Віталій Ковтушенко, тренер із комунікації та ораторського мистецтва, дизайну голосу, Бренд голос українського бізнесу, засновник і ведучий Клубу ефективної комунікації Oratory Club із перших хвилин зустрічі переконав, що тренінги бувають ненудними і водночас – корисними, а спілкуватися – це задоволення і радість.

Говорили про комунікацію та різні цікаві штуки і можливості, які вона дає. Про те, як знайомитися, щоб нас запам’ятали. Про що говорити, коли не знаєш що сказати.

Ось кілька цікавих моментів із тренінгу з Віталієм Ковтушенком:

  • Яким чином людина стає успішною? Чим більше вона може втягнути людей у свої плани, тим вона успішніша.
  • Коли ти знаєш людей, твої мрії стають ближче.
  • Поки ми мовчимо, світ не знає про нас, чим ми можемо бути корисними.
  • Що мені в собі подобалося, подобається і завжди буде подобатися? Запитайте в себе. Це відповідь на запитання: «Як мені жити далі і що робити?».
  • Страх нас зупиняє під час знайомства. Але це – не вирок. Комунікації можна навчитися.
  • Чому важко знайти друзів? Ми не буваємо там, де їх можна зустріти.
  • Чому виникають конфлікти? Тому що люди не домовилися. Не треба жити в просторі ілюзій, що люди здогадаються про наші бажання. Потрібно озвучувати наші думки, щоб бути почутими і зрозумілими.
  • Не знаєте, кого обирати, – обирайте себе!

А потім перейшли до практичних завдань. Усі розділилися на пари, яким потрібно було познайомитися і розповісти один про одного іншим учасникам тренінгу. Настороженість, скутість поступово змінилися на усмішки та жарти. Присутні пересвідчилися на практиці, що знання правил комунікації рухають людину в бажаному для неї напрямку.

Організатор заходу: НУО “Сучасний Формат” у рамках проєкту “Голоси громад в умовах війни” за підтримки Національного фонду сприяння демократії (National Endowment for Democracy).