19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA 8-10 грудня відбудеться у Житомирі. Традиційним організатором фестивалю в регіоні є НУО «Сучасний Формат».

Тема цьогорічного Мандрівного Docudays UA — «Надзвичайний стан» — дуже зрозуміла та близька всім українцям та українкам. Надзвичайний стан — це виняткова ситуація, коли звичне життя та плани на майбутнє поставлені на паузу. А базові життєві потреби й людські права — під постійною загрозою.

У візуальному оформленні присутні смуги, що нагадують заклеєне скотчем вікно. Вони стали своєрідним символом надзвичайного стану та воєнних дій. Але залишається мирний пейзаж за вікном як образ майбутньої перемоги й усіх відкладених планів, до яких обов’язково повернемося.

До програми Мандрівного Docudays UA увійде блок короткометражних стрічок, знятих українськими режисерами й режисерками після початку повномасштабного вторгнення. Також будуть представлені іноземні та українські фільми з програми 19 DOCUDAYS UA, яку команда готувала ще взимку для показів у кінотеатрах мирного Києва.

«Через регулярні відключення електрики ми відмовилися від проведення фестивалю в кінотеатрі, а обрали локацію, де можливо провести покази навіть під час тотального блекауту. Безпека наших глядачів і глядачок — найпріоритетніше завдання, тому ми будемо проводити покази лише за умови відсутності повітряної тривоги, а в Іршанську кінопоказ буде проводитися в укритті, де розташований Bunker HUB», – розповіла координаторка Мандрівного Docudays UA на Житомирщині Оксана Трокоз

Запрошуємо на покази у Житомирі

8/12 16:00 «Будинок зі скалок» (пл. Перемоги, 10, бізнес-центр «Імперіал», 2-й поверх).

Реєстрація на показ і обговорення за посиланням: https://forms.gle/NZGBmfBnbCb2Jwue8

У виснаженному війною містечку Східної України є безпечний притулок для дітей, тимчасово розлучених із батьками. “Будинок зі скалок” оповідає про трьох дітей, які очікують на вирішення своєї долі: повернення до старої домівки або ж переїзду до нової. Тим часом самовіддані соцпрацівниці дарують дітям моменти радості та спокою і повертають у вже майже втрачене дитинство. Після успіху свого першого повнометражного фільму «Віддалений гавкіт собак» режисер Сімон Леренґ Вільмонт повертається до теми довгострокових наслідків війни і пропонує глибше подивитися на те, який відбиток залишає війна на найбільш вразливій частині суспільства. Це пронизливий і глибоко інтимний портрет тимчасового притулку, сповненого уваги, підтримки та довіри до дітей, які відчайдушно цього потребують.

9/12 16:00 «Фортеця Маріуполь. Орест» (пл. Перемоги, 10, бізнес-центр «Імперіал», 2-й поверх)

Реєстрація на показ і обговорення за посиланням: https://forms.gle/ojdgXY3kaH7Hd8pG8

«Фортеця Маріуполь» – це цикл фільмів, побудованих на відеодзвінках до воїнів, оточених у Маріуполі на «Азовсталі». Від початку облоги режисерка веде розмови з бійцями полку «Азов», розкриваючи їхні портрети. Героєм фільму став Орест – колишній зв’язківець, а нині голова пресслужби полку «Азов» у Маріуполі. Орест від початку російського вторгнення висвітлював світові ситуацію в місті та на «Азовсталі», а потім перебував у полоні.

10/12 16:00 «І кожна річка» (пл. Перемоги, 10, бізнес-центр «Імперіал», 2-й поверх)

Реєстрація на показ і обговорення за посиланням: https://forms.gle/Jt5TNGjdd3Pm3nUc9

Річки мають для людини сакральне значення. Кожен народ має свою священну річку. Кожна річка — чиїсь відображення і пам’ять. І стан кожної з них — це результат нашої з вами діяльності чи бездіяльності, а не лише кліматичних змін, як ми часто думаємо, щоб виправдовувати цим свої дії. Тож спробуємо розібратися.

Запрошуємо на покази в Іршанську

10/12 16:00 «Будинок зі скалок» (смт Іршанськ, Bunker HUB, вул. Шевченка 7, укриття Палацу культури та спорту)

За перебігом фестивалю можна слідкувати на facebook-сторінці фестивалю на Житомирщині https://www.facebook.com/DocudaysUA.Zhytomyr

 

 

Організатори:

  • Громадська організація «Докудейз»
  • Українська Гельсінська спілка з прав людини
  • Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я»
  • ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»

Спецвипуск 19 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut, Польського Інституту у Києві. Інклюзивність фестивалю підтримують Ощадбанк та Mastercard. Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.