5 лютого 2021 року Житомирська центральна міська бібліотека ім. В. Земляка стала платформою для проведення семінару «Майнові права людей поважного віку: алгоритм вступу у спадщину».

У заході взяли участь 23 учасники.

Спікерка заходу Юлія Пастух, юристка Адвокатського бюро Сергія Хоменка наголосила на тому, що таке спадщина, які існують черги передачі спадщини, висвітлила нюанси успадкування, встановлення родинних зв’язків, хто і при яких обставинах втрачає право на спадщину, при яких обставинах можливий відкат договору дарування.

Після заходу учасники мали змогу отримати відповіді на особисті питання що стосуються спадщини.
«Як співмешканцям оформити спадщину і чи це можливо?», «Який відсоток від спадщини сплачується державі?», «На яких підставах власник майна може зняти інших осіб з місця реєстрації?», «Як оформити договір довічного утримання та яка процедура його оскарження?», «Договір дарування: як оформити нащадкам?”, “Як відстрочити успадкування спадщини? “– на усі ці питання відповіла фахівчиня з адвокатських питань Юлія Пастух.


«Через юридичну необізнаність та небажання робити все вчасно і як треба страждають в першу чергу люди старшого віку. А в кінцевому випадку все ускладнюється судовими процесами», – зазначила Юлія Пастух.

 

 

 

«Відчувається динаміка та зацікавленість учасників у цій темі. Одна з важливих навичок у ХХІ столітті – мистецтво старіти правильно», – підкреслила директорка бібліотеки Харчук Лариса Петрівна.

 

 

У лютому 2021 заплановані ще два семінари з наступних тематик: “Впорядкування документів щодо оформлення паю та передачі паїв в оренду” та “Соціальний захист людей поважного віку”.

Захід проводиться НУО “Сучасний Формат” в рамках грантового проєкту «Захист майнових прав людей поважного віку», що реалізується ГО «Суспільство і право» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні/ Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine.