НУО “Сучасний Формат” заохочує молодих людей з Житомирської та Вінницької областей зняти короткометражки, присвячені проблемі сімейного насильства.  

Домашнє насильство — це одна з найбільш поширених форм порушення прав людини. Найчастіше від нього потерпають жінки, діти, а також літні люди. Проблема протидії домашньому насильству є вкрай складною і загострилася під час карантину, спричиненого пандемією COVID-19.

У 2020 році в Україні зафіксували понад 211 тис. звернень щодо насильства в сім’ї. Значна кількість таких злочинів залишається поза увагою правоохоронців, оскільки потерпілі з різних причин не повідомляють про насильство: бояться кривдника, не вірять у захист від правоохоронців, не мають, куди йти, вважають це нормою, тощо.

Досить часто свідками домашнього насильства стають діти, що стає для них травмуючим фактором.

Протидія сімейному насильству потребує ефективної взаємодії різних інституцій та активної участі населення, зокрема, і молоді. Саме діти та молодь можуть показати своє бачення цієї проблеми та запропонувати шляхи запобігання проявам насильства у родинах.

Мета конкурсу короткометражних аматорських відео “Агенти громадської безпеки”:

  • підвищити рівень обізнаності молоді щодо проблеми домашнього та ґендерно обумовленого насильства у Житомирській та Вінницькій областях;
  • надати можливість молодим людям із Житомирської та Вінницької областей заявити про своє бачення стосовно шляхів подолання проблеми домашнього та  ґендерного насильства.

Організатор конкурсу – НУО “Сучасний Формат” у рамках інформаційної кампанії з протидії домашньому та ґендерно обумовленому насильству у Житомирській та Вінницькій областях. Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.”

Учасники конкурсу: 

Учасники конкурсу – юнаки та дівчата віком від 14 до 18 років із Житомирської та Вінницької областей.

Участь у конкурсі може бути індивідуальна (1 особа) або ж у складі команди (3 особи).

Вимоги до конкурсних робіт та порядок подання робіт на конкурс:

  1. Робота учасників має бути виконана у формі відеосюжета (до 55 секунд), в якому будуть підніматися проблема домашнього насильства та/або шляхи її подолання.
  2. Здійснювати зйомку можна на будь-який гаджет (телефони, фотоапарати, камери тощо).
  3. Структура відеосюжету може бути наступною (це приклад, але учасники можуть запропонувати свій варіант):  заявляємо проблему => розповідаємо про неї => пропонуємо шляхи вирішення.
  4. Заповнити АНКЕТУ-заявку та завантажити ВІДЕО-роботу.

Заявки на участь у конкурсі приймаються до 10 жовтня 2021 року (включно).

Відео учасників будуть поширені у соціальних мережах (Facebook, Instagram), а також на сайті НУО “Сучасний Формат”.

Усі учасники конкурсу отримають сертифікати учасника та заохочувальні подарунки від організаторів. Переможці конкурсу отримають цінні подарунки.

Часові рамки: 

Старт Конкурсу короткометражних аматорських відео “Агенти громадської безпеки” 

– 13 вересня 2021 року.

Заявки приймаються до 10 жовтня 2021 року (включно).

Визначення переможців 15 жовтня 2021 року.

Критерії відбору:

При відборі робіт Журі конкурсу приділятимуть увагу:

  1. Наскільки відео розкриває тему/проблему.
  2. Креативність та оригінальність у подачі інформації.
  3. Дотримання вимог щодо хронометражу.

Контакти для запитань щодо участі у конкурсі:

mgo.sformat@gmail.com

097-780-23-73 – Оксана Трокоз, комунікаційниця проєкту, НУО “Сучасний Формат”.