Провели для благодійних, громадських організацій та волонтерів у НУО “Сучасний Формат” насичений тренінг “Гуманітарна допомога-2023: облік та звітність”.  
Для багатьох організацій, які докладають зусиль, щоб допомагати іншим людям, важливо не лише відшукати та привезти гуманітарну допомогу, видати її за призначенням, а й правильно прозвітувати за неї.
Тренерка Юлія Панура, консультантка з питань оподаткування ОГС та благодійної діяльності, розповіла присутнім про:
  • операції з гуманітарною допомогою: якою нормативною базою керуватись під час воєнного стану;
  • як задокументувати надходження/ передачу гуманітарної допомоги у натуральній формі;
  • оцінка гуманітарної допомоги в натуральній формі;
  • як відзвітувати за гуманітарну допомогу в іноземній валюті;
  • яка відповідальність загрожує за порушення умов обліку та використання гуманітарної допомоги.
Учасники поділилися своїми враженнями від заходу, зазначаючи, що він був актуальний та дуже корисний.

Галина Орчинська,

Благодійний фонд «Штаб допомоги Житомиру»

-Сьогодні прийшла за новими знаннями, так як під час воєнного стану бухгалтерський облік та звітність ведуться в нових умовах і реаліях. Ми вирішили відвідати такий тренінг, щоб отримати корисну інформацію для правильного ведення нашого обліку гуманітарної допомоги і фінансової звітності.

Олег Смоляр,

координатор німецької організації Humedica

-Я взагалі не займаюсь фінансовою частиною. Але оскільки наші проекти пов’язані з наданням допомоги в Україні, для мене було важливо трошечки більше ознайомитися з сучасною ситуацією щодо звітності по гуманітарній допомозі. Я сказав деяким нашим партнерам про цей тренінг.

Вважаю, що дуже хороший був спікер – видно, що людина практик і добре ознайомлена із  законодавчою базою. Такі тренінги потрібні. Питання, які ставили учасники, показують, що незважаючи на активну діяльність, не всі до кінця знають що і як потрібно робити. Я багато почерпнув цікавої  інформації. Тому це був дуже корисний для мене захід.

Олеся Бучинська,

Благодійний фонд «Карітас-Житомир»

– Дуже корисний був тренінг, очікування щодо нього виправдалися. З того, що ми сьогодні почули, в принципі, все використовуємо у нашій роботі. В даний момент мене найбільше цікавить облікова політика – є нюанси, які потрібно постійно контролювати. Також питання стосовно волонтерської діяльності, оприбуткування. В повній мірі отримали відповіді на наші запитання. Надалі буде зрозуміліше і легше працювати.

Тренінг проведено НУО “Сучасний Формат” у партнерстві з громадською спілкою «Мережа хабів громадянського суспільства України» у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).