School of Young Journalists

Школа юних журналістів є однією із основних програм Молодіжної організації “Сучасний Формат” та діє з 2011 року. Учасники Школи вивчають основи журналістики, газетно­ журнальну журналістику, тележурналістику, фотожурналістику, Інтернет­журналістику і соціальні медіа, операторську майстерність. Учасниками Школи є діти та підлітки віком від 10 до 17 років.

За час навчання учасники реалізують на практиці отримані знання в якості журналістів, телеведучих, кореспондентів, репортерів, Інтернет­журналістів, дикторів та операторів. Юні журналісти пишуть власні статті, знімають сюжети, ведуть Інтернет­блоги, беруть безпосередню участь у різноманітних соціально значимих заходах. Заняття в Школі проводяться у формі різних тренінгів, ігор, зустрічей, екскурсій, майстер­ класів, скайп конференцій, інтерв’ю, зйомок та ін. Заняття проводять фахівці з журналістики, PR, операторської майстерності, фотографії тощо.

Школа юних журналістів у Житомирі є не лише профорієнтаційною програмою, адже допомагає молоді визначитися з вибором майбутньої професій, розкриває творчий потенціал учасників, а також є дієвим інструментом виховання активної громадянської позиції молодого покоління.

Учасники житомирської Школи юних журналістів сьогодні є лауреатами та переможцями різноманітних журналістських конкурсів, телевізійних та прес­фестивалів. У Школі займаються учні із 25­ти загальноосвітніх навчальних закладів міста Житомира (прим. – загалом в Житомирі є 32 загальноосвітніх навчальних заклади). Заняття проводяться щотижня та передбачають 6 занять в місяць. Всі учасники розділені на групи за віком.

Школа також є своєрідною платформою спілкування для журналістів міста так, як об’єднує місцевих журналістів, адже саме професіонали цієї сфери залучаються до проведення занять в Школі. Важливо, що ми всіляко допомагаємо та заохочуємо тренерів Школи юних журналістів (місцевих практикуючих журналістів) брати участь у різного роду тренінгах та семінарах з тим, щоб вони не лише мали змогу поліпшити свій професійний рівень, але й передати отриману на тренінгах інформацію юним учасникам нашої школи. Окрім того, участь у тренінгах дає можливість нашим тренерам отримати певні навички та інструменти у проведенні тренінгових занять.

В квітні 2012 року Школа юних журналістів розпочала новий спецпроект, що має назву «Велика перерва». Зйомки «Великої перерви» відбуваються у всіх загальноосвітніх навчальних закладах міста.

Сьогодні Школа юних журналістів є потужною командою майбутніх фахівців у журналістській сфері. Ми маємо домовленості з багатьма місцевими Інтернет виданнями щодо розміщення матеріалів, зроблених учасниками Школи юних журналістів. Серед таких Інтернет видань є наступні: Житомир інфо, Журнал Житомира, Репортер Житомира, Перший Житомирський інформаційний портал, 0412.in.ua, газета 20 хвилин та інші. На цих сайтах можна вже знайти матеріали учасників Школи юних журналістів, інформацію про саму Школу тощо.

Важливий факт роботи Школи юних журналістів, що для більшості з них, участь у програмі – це вибір майбутньої професії та неоціненний практичний досвід, широке коло знайомих та друзів.

Юні журналісти сьогодні є лідерами громадської думки не лише у місті Житомирі, але й у інших областях України, зокрема у середовищі своїх однолітків. Учасники Школи юних журналістів не лише вчаться бути справжніми журналістами, вони також є ініціаторами та безпосередніми учасниками цікавих і актуальних соціальних, екологічних, культурних та інших проектів. Участь у проектах обов’язково супроводжується журналістським матеріалом (відео­ та фото­сюжет, стаття в блозі тощо), адже саме через такі інформаційні матеріали учасники школи популяризують волонтерство та своїм власним прикладом заохочують житомирян до соціальної активності.

Related Projects