Regional Voices for Democracy

Молодіжна громадська організація «Сучасний Формат» є одним із 5­ти регіональних партнерів проекту “Регіональні голоси за демократію”.
Мета проекту – підвищити обізнаність громадськості щодо ініціатив громадянського суспільства у п’яти цільових областях шляхом якісної регіональної журналістики.
Проект впроваджується Інститутом міжнародного співробітництва німецької асоціації народних університетів (далі – DVV International) та НРГО “Прес­клуб реформ” у п’яти областях України – це Вінницька, Запорізька, Житомирська, Кіровоградська та Херсонська області. Фінансова підтримка проекту здійснюється Міністерством закордонних справ Німеччини.
В рамках реалізації проекту “Регіональні голоси за демократію” у Житомирі було проведено ряд заходів, а саме: ­ Три “відкриті мікрофони” на тему: “П’ять запитань до кандидатів про…”«Вільний мікрофон» регіональних голосів за демократію у Житомирі«П’ять запитань до кандидатів в депутати про…» саме під такою назвою у Житомирі 9 жовтня 2015 року стартував цикл заходів у форматі «вільного мікрофону». Заходи здійснюються Молодіжною громадською організацією «Сучасний Формат» в рамках проекту «Регіональні голоси за демократію у Житомирській області» у співпраці із Інститутом з Міжнародного Співробітництва Німецької Асоціації Народних Університетів (DVV International) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Учасниками першого заходу стали представники (кандидати в депутати Житомирської міської ради, Житомирської обласної ради та кандидат на посаду Житомирського міського голови) від 5­ти політичних партій.
Формат заходу організовано таким чином, що кожен із учасників мав змогу відповісти на 5­ть
запитань модераторів, а далі була панель запитань/відповідей із залу.
Основна ідея заходу полягає в тому, аби поінформувати житомирян про кандидатів в депутати місцевих рад, їхні програми, стратегії та конкретні кроки, які вони збираються робити задля вирішення існуючих в громадах проблем. Важливо! Захід носить суто інформаційний характер та не передбачає агітаційної реклами партій та/або кандидатів.
Запитання до учасників заходу «П’ять запитань до кандидатів про…»:
1. Назвіть три ключових напрямки Вашої передвиборчої програми?
2. Як на Вашу думку можна капіталізувати близькість Житомира до столиці?
3. Які три основні проблеми міста можуть бути/будуть вирішені завдяки Вашим зусиллям?
4. Уявімо, що Ви стали депутатом. Як Ви збираєтесь допомагати пенсіонерам/ літнім людям?
5. Чому Ви вирішили стати депутатом?
Модератори заходу – Інна Перегуда (координатор проекту «Регіональні голоси за демократію у Житомирській області») та Євгенія Дзюбаненко (журналіст Студії журналістських розслідувань «ЧБ»).
Спеціальним гостем заходу став Рамі Тапіо Колехмайнен – волонтер МГО «Сучасний Формат», експерт у галузі медіа, журналіст, тренер з прав людини, викладач суспільних наук. ­ Інформаційно­просвітницький захід “Молодь, яка голосує вперше!”
Дискусії в рамках Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA
Круглі столи і обговорення тощо.

Related Projects