Цікавий, харизматичний, розумний, дотепний та енергійний – саме таке враження справив на учасників програми “ACCESS” американський астронавт NASA Рендольф Брезнік.

З часу, коли перша людина побувала в космосі і до наших днів лише близько 550 людям вдалося побачити землю з космосу. Американський астронавт Ренді Брезнік має мрію, що невдовзі, при плануванні своїх мандрівок, людство матиме змогу організовувати подорожі не лише із країни в країну, але й в космос.

До Житомира пан Брезнік привіз прапор України, який облетів разом із ним понад 108 мільйонів кілометрів. Український прапор, як і сам візит до України, має символічне значення для родини Брезніків, оскільки у 2008 році вони усиновили українського хлопчика із м.Дніпро. У цю поїздку Ренді приїхав разом із сином, і в знак шани і подяки Україні за сина Ренді розгорнув український прапор на орбіті. Саме цей прапор за декілька годин після зустрічі із учасниками програми “ACCESS” поповнить скарбницю Житомирського музею космонавтики ім. С.П. Корольова.

Дві години спілкування із “Комрадом” Брезніком пролетіли, як одна мить. Зустріч розпочалася із цікавої та пізнавальної презентації пана Брезніка про підготовку до польотів, самі польоти, наукове та побутове життя космонавтів на орбіті, ритуали та забобони космічної професії та ін.

Після натхненної презентації не диво, що у всіх слухачів з’явилася величезна кількість запитань до американського гостя. Запитували про різне: про те, як він зміг реалізувати свою мрію і потрапити у космос, чи підтримувала його родина і що він зробив у першу чергу, повернувшись на Землю, про сина, емоційні та фізичні відчуття перебування у гравітації та н.

Зустріч вийшла невимушеною та дуже душевною. Після спілкування усі учасники зустрічі отримали від американського астронавта пам’ятні фотографії та листівки із його особистим автографом, а також мали змогу сфотографуватися із американським гостем.

Зустріч відбулася завдяки ініціативі та підтримці Посольства США в Україні.

Дякуємо за гостинність нашим постійним партнерам – програмі “Вікно в Америку” та Житомирській обласній науковій універсальній бібліотеці ім.Олега Ольжича.

Довідка: Програма малих степендій із англійської мови ACCESS втілюється у Житомирській області Молодіжною громадськю організацією “Сучасний Формат” у співпраці із Project Harmony Inc. за підтримки Посольства США в Україні.