Традиційно восени Сучасний Формат проводить Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.
Стрічки можна буде переглянути з 20 по 23 жовтня в кінотеатрі «Україна», початок о 18:00.

Після кожного фільму буде обговорення, де ми поділимося враженнями один з одним.
Пропонуємо ознайомитись з програмою фестивалю та цьогорічними фільмами.

Вхід вільний.
Важливо дотримуватися усіх карантинних рекомендацій, тому просимо бути в захисних масках! Дякуємо за розуміння.

Програма фестивалю «Docudays UA»

 

Дати Час Назви фільмів Місце проведення
20.10.2020 18.00 «Scheme birds: Голубки з передмістя» Кінотеатр «Україна» (вул. Київська, 13)
21.10.2020 18.00 «Punks: Панки» Кінотеатр «Україна» (вул. Київська, 13)
22.10.2020 18.00 «Of Animals and Man: Про звірів та людей» Кінотеатр «Україна» (вул. Київська, 13)
23.10.2020 18.00 «Overseas: За кордоном» Кінотеатр «Україна» (вул. Київська, 13)

 

Анотація до фільмів 

Голубки з передмістя / Scheme birds, Еллен Фіске, Еллінор Халлін / Ellen Fiske, Ellinor Hallin, Швеція, Сполучене Королівство / Sweden, UK, 2019, 86’

Бунтівна дівчина-підліток Джемма з Шотландії ніколи не відмовлялася від бійки. Так заведено у бідному передмісті на південному сході від Глазго, де вона виросла. Однак дідусь, який виховував її з пелюшок, не хоче з цим миритися. Він відкриває залу для боксу і раз на тиждень проводить там виставку голубів, вважаючи, що це дасть Джеммі й місцевим колишнім в’язням новий сенс життя. Та чи не замало цього, щоб спрямувати енергію дівчини з вулиці в нове русло? «Голубки з передмістя» – класична історія про дорослішання, про поштовхи до змін і про те, чи не буває для них запізно.

 

Панки / Punks, Масья Омс / Maasja Ooms, Нідерланди / Netherlands, 2019, 90’

Їхнім батькам уривається терпець, тому вся надія – на тимчасових опікунів. На віддаленій фермі у Франції група підлітків впорядковує своє життя за допомогою психолога. Вони намагаються приборкати своїх демонів музикою і терапією. Однак проблеми з минулого не відступають. У цьому особистому і щирому кінопортреті проблемні діти, зняті зблизька, виявляють свої найвразливіші сторони.

 

Про звірів та людей / Of Animals and Man, Лукаш Чайка / Łukasz Czajka, Польща / Poland, 2019, 70’

«Про звірів та людей» – документальний фільм про події у Варшавському зоопарку до і під час Другої світової війни. Головні герої фільму – Ян Жабінський, засновник і багаторічний директор зоопарку, та його дружина Антоніна Жабінська. Під час війни вони ховали євреїв і польських бійців опору в покинутому зоопарку – у власному будинку і порожніх підсобках загонів для тварин. Загалом їм вдалося врятувати близько трьохсот людей. Таємні гості проводили в зоопарку від кількох днів до багатьох місяців.

 

За кордоном / Overseas, Сон-А Юн / SungA Yoon, Бельгія, Франція / Belgium, France, 2019, 90’

На Філіппінах жінок відряджають за кордон працювати домашніми робітницями та няньками. Їдучи бозна-куди, вони часто залишають удома власних дітей. В одному з численних філіппінських навчальних центрів для хатнього персоналу група учениць готується стикнутися з тугою за домом та ймовірними знущаннями, що чекають попереду. Під час вправ із рольовими іграми вони по черзі грають то працівниць, то роботодавців. Фільм «За кордоном» висвітлює питання сучасного рабства в нашому глобалізованому світі, вдаючись до прийомів ігрового кіно. Водночас на перший план виходять рішучість героїнь стрічки, їхнє сестринство та вміння витримати випробування, що на них чекають.