Тренінг “Основи бізнес-планування” відбувся в офісі неурядової організації “Сучасний Формат” 9 лютого. Цільовою аудиторією заходу стали ветерани та учасники АТО/ООС Житомирщини. Участь у тренінгу взяло семеро військовослужбовців.

Тренінг став пілотним і відбувся в рамках проєкту “Підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах Житомирської області”, який реалізовує НУО “Сучасний Формат” в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Королівства Нідерландів.

У рамках проєкту в області створені і діють Робочі групи з питань безпеки та соціальної згуртованості, які є діалоговим майданчиком у громадах.

Тренінг на тему бізнес-планування вирішили організувати, оскільки, спілкуючись з ветеранами під час засідань робочих груп, з’ясували, що ветеранську спільноту учасників АТО та ООС цікавить питання започаткування власної суспільно-корисної справи.

Виконавча директорка НУО «Сучасний Формат» Жанна Соловйова зазначила, що захід не був теоретичним, а мав суто практичне спрямування:

“Учасники опанували основи соціального підприємництва та бізнес-планування: від ідеї і структури бізнес-плану до розробки маркетингового комплексу та аналізу ринкових можливостей. Відтепер вони зможуть сформувати і оформити свою бізнес-ідею, написати бізнес-план та зробити так, щоб справа приносила гроші і не була збитковою”.

Ветеран АТО, голова громадської організації ветеранів та інвалідів АТО Житомирщини Сергій Білошицький розповів, що йому дуже сподобався тренінг:

“Все було інтенсивно, корисно й пізнавально. Вразив “мозковий штурм”. Я переконався, що навчатись ніколи не пізно. Для себе взяв багато конкретних практичних порад”.

Ветеран має ідею щодо створення реабілітаційного центру для інвалідів АТО. Він мріє побудувати такий центр на березі водойми, щоб ветерани разом із сім’ями могли там відпочити, отримати психологічну реабілітацію та необхідну підтримку.

На тренінгу учасникам також розповіли про можливість отримати фінансування на реалізацію власних ідей в рамках проєкту “Підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах Житомирської області”.

Деякі соціальні і громадські ініціативи, які подавались громадами, вже отримали фінансування і реалізовані. Наприклад, у Семенівській громаді підтримали ідею табору для підлітків “Школа виживання”, у Новограді-Волинському запрацювала кімната психологічного розвантаження для учасників АТО, у Червоному відкрили кімнату тимчасового утримання для постраждалих від насильства в сім’ї, а у Високівській ОТГ придбали інвентар для пожежної станції.