Підприємці, громадські діячі, лікарі та активні жителі Житомирської ОТГ дебатували на тему безпеки, прав людини та відповідальності під час дебатного турніру “Безпечна громада – спільний інтерес та відповідальність”, який відбувся 21 серпня 2020 року у Житомирі.

Організатор турніру – НУО “Сучасний Формат” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Основна мета турніру – підвищити рівень обізнаності активних жителів Житомира з питань громадської безпеки шляхом розвитку їхніх компетенцій та навичок ведення дебатів.

Турнір проводився за Британським форматом ведення дебатів. Теми, які були винесені на дебати:“Безпека людини – це обов’язок самої людини” та “Обмеження прав людини в обмін на безпеку є виправданим”. Участь у дебатному турнірі взяли 16 учасників. Дебати проводилися в два тури. До фіналу вийшли найкращі спікери із команд “Уряду” та “Опозиції”. Перемогу в дебатному турнірі отримала команда “Опозиції”, набравши в загальному підрахунку більшу кількість балів. Усі учасники турніру отримали сертифікати про участь. Переможцями турніру стали – Сергій Семенчук та Олександр Дерегуз, яким організатори вручили спеціальний подарунок – командний сертифікат на авіапольот над Житомиром.

Дебатному турніру передувала двотижнева Школа дебатів Сучасного Формату, під час якої усі учасники турніру навчалися методології та правилам ведення дебатів, вмінню наводити аргументи та контраргументи, відстоювати власну точку зору тощо.

“Проведення Школи дебатів та Дебатного турніру із залученням свідомої дорослої аудиторії для нас стало своєрідним експериментом. Оскільки кілька років поспіль НУО “Сучасний Формат” вже проводила дебатні турніри, але зі студентами та старшокласниками. Результатом цьогорічного турніру ми, як організатори, дуже задоволені. Свідченням тому, що дебатні зустрічі є на разі актуальними є активність та відгуки учасників турніру, суддів та глядачів, присутніх на турнірі. Інструмент дебатів дає змогу не лише активно провести час, але й є дієвим інструментом у формуванні навичок та вмінь критичного мислення, відстоювання власних переконань. На разі стоїть питання щодо продовження навчання у Школі дебатів”, – підкреслила Жанна Соловйова, виконавча директорка НУО “Сучасний Формат”.

Жанна Соловйова, виконавча директорка НУО “Сучасний Формат”

“Навчання дебатам не можливе без формування моральних якостей, утвердження гуманістичної моралі та формування поваги до таких цінностей як свобода, рівність, справедливість та, відповідно, без поглиблення інтелектуального розвитку кожної людини”, – зазначив Ігор Кіпенко, модератор Школи Дебатів та Дебатного турніру, тренер Житомирського дебатного клубу “Вільна думка”.

Ігор Кіпенко – модератор Школи Дебатів та Дебатного турніру, тренер Житомирського дебатного клубу “Вільна думка”

Своїми враженням від участі у Школі дебатів та Дебатному турнірі поділився підприємець Денис Михайльо: “В сучасному світі потрібно не просто кричати про щось, а вміти довести свою думку до широкого загалу. Саме таким чином донести, щоб вона (прим. – думка) стала зрозумілою. Саме цьому нас і навчали. І, судячи з того, які емоції і які аплодисменти лунали в кінці турніру, нам таки це вдалося. Дякую організаторам”.

Денис Михайльо –  підприємець, учасник Школи дебатів та Дебатного турніру

 

 Фото Дебатного Турніру