Про актуальність доповнення міських цільових програм безпековими компонентами говорили у четвер, 14 серпня 2020 року, під час засідання розширеної робочої групи із громадської безпеки, що створена при Житомирській міській раді в рамках проєкту “Житомир – безпечна громада”.

Засідання робочої групи розпочалося із презентації результатів соціологічного опитування щодо визначення рівня громадської безпеки та аналізу оцінки карантинних заходів жителями Житомира, що проводилося на замовлення НУО “Сучасний Формат” у квітні 2020 року.

“Більше 70 відсотків мешканців громади оцінюють, що на території громади жити безпечно, оцінюють рівень безпеки вище середнього. Натомість, лише 18 відсотків жінок громади відповіли, що почуваються в абсолютній безпеці, чоловіки – 55 відсотків. Це означає, що місту потрібно вживати додаткових заходів, метою яких має бути створення безпечних умов проживання саме жінок”, – наголосив в ході презентації результатів опитування Борис Пахолюк, директор Агенції розвитку міста Житомира та експерт проєкту “Житомир-безпечна громада” НУО “Сучасний Формат”.

На фото зліва направо: Жанна Соловйова – виконавча директорка НУО “Сучасний Формат”, Борис Пахолюк, директор Агенції розвитку міста Житомира та експерт проєкту “Житомир-безпечна громада” НУО “Сучасний Формат”.

Коротко про гендерний аудит доступності паркової зони парку ім.Ю.Гагаріна.  Дослідження гендерної представила Ірина Ковальчук, начальник управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради.

Ірина Ковальчук – начальник управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради

В ході зустрічі учасники дійшли висновку про необхідність проведення аналізу діючих міських цільових програм на предмет наявності безпекових компонентів, для чого було запропоновано застосувати адаптовані критерії наявних факторів небезпеки. Ці питання заплановано пропрацювати у найближчі кілька тижнів.

Реалізація проєкту “Житомир – безпечна громада” здійснюється НУО “Сучасний Формат” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.